Policyjny pościg za czarnym BMW. Szeroko zakrojona policyjna akcja? Kogo ściga policja?

  • 26.05.2022, 14:28
  • redakcja
Policyjny pościg za czarnym BMW. Szeroko zakrojona policyjna akcja? Kogo… policja

Podziel się:

Oceń:

Otrzymaliśmy informację od mieszkańca Tczewa, który 25 maja po godz. 13.10 prowadził swój samochód (na ul. Wojska Polskiego w Tczewie ) i omal nie został uderzony przed nadjeżdżający w wielką prędkością samochód. Ewidentne było, że miał tam miejsce policyjny pościg...

- Akurat wyjeżdżałem autem od strony al. Zwycięstwa, gdy przy skręcie na Wojska Polskiego prawie zostałem uderzony czołowo przez nadjeżdżające z dużą prędkością BMW – mówił zszokowany tczewianin. - Jego kierowca jechał jak oszalały zygzakiem omijając inne auta. Zauważyłem, że miał rozbity tył. Sekundy później nadjechał radiowóz z wgnieconym przodem...

Kierowca relacjonował, że czarne BMW typu SUV z podwyższonym podwoziem było ścigane przez radiowóz na sygnale oraz że oba pojazdy jechały z ul. Sobieskiego w kierunku ul. Wojska Polskiego. Zaraz po tych autach nad nadjechała tzw. więźniarka policyjna.

Gdyby kierowca w porę nie zjechał z pasa i nie zbliżył się do krawędzi jezdni, mógłby zostać uderzony przez uciekające BMW.

- Sąd powinien zatrzymać i surowo ukarać tego uciekiniera! Przecież wiele razy pokonywał on z ogromną prędkością przejścia dla pieszych! Co jeśli akurat poruszałaby się tamtędy matka z dzieckiem, rowerzysta, przechodnie?!

Co ciekawe o godz. 12.30 w jednej ze stacji radiowych usłyszeliśmy komunikat, by omijać wjazd autostradowy na A-1 w Swarożynie, bo... pod prąd jedzie tam czarne auto osobowe...

Zapytaliśmy na tczewskiej komendzie co się właściwie stało.

- Wczoraj (25 maja) po godz. 13-tej policjant tczewskiej drogówki na ul. Wąskiej zauważył czarne BMW, które wcześniej nie zatrzymało się do policyjnej kontroli – informuje mł. asp. Dawid Krajewski, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Tczewie. - Funkcjonariusz używając sygnałów świetlnych i dźwiękowych postanowił go niezwłocznie zatrzymać. Kierowca BMW zlekceważył nadany sygnały do zatrzymania spowodował kolizję z radiowozem i zaczął uciekać. Poinformowany o zdarzeniu oficer dyżurny na miejsce natychmiast wysłał inne policyjne patrole Stróże prawa ruszyli za uciekającym samochodem, który oddalił się w kierunku Godziszewa (gm. Tczew). Obecnie trwają czynności zmierzające do ustalenia i zatrzymania sprawcy tego zdarzenia.

 

Jednak tego dnia zauważyliśmy też nietypowo dużą liczbę ok. sześć radiowozów w Starogardzie Gdańskim. Jak ustaliliśmy, od godzin popołudniowych w powiecie starogardzkim trwała tego dnia szeroko zakrojona akcja policji. Biorą w niej udział również policjanci z innych powiatów.

- Nasi policjanci wspierają działania mundurowych z innych powiatów - mówił krótko asp. sztab. Marcin Kunka z Komendy Powiatowej Policji w Starogardzie Gd.

Ze względu na dobro sprawy, policjanci nie udzielają na razie bliższych szczegółów dotyczących działań policji 25 maja. Jak nieoficjalnie ustaliliśmy, akcja ukierunkowana jest na zatrzymanie podejrzanych osób i poprzedzona była wcześniejszą pracą operacyjną śledczych.

Więcej informacji w tej sprawie podamy niebawem.

 

(red.)

 

html_redakcja

Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu tczewska.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
BMW
BMW 29.05.2022, 09:52
BMW i wszystko jasne. Najwięcej wieśniaków jeździ BMW.
Matka
Matka 26.05.2022, 15:17
Akcja musi być gruba skoro kierowca odważył się uciekać schodami w dół wąskiej 🤬gdzie było w tym czasie pełno dzieci.Dziekuje Bogu że moja córka jest cała.
Kroket
Kroket 28.05.2022, 09:11
Grubo taka akcja w Tczewie... Ciekawe dlaczego tak uciekał? Pewnie mial sporo za uszami...

Pozostałe