[NAGRANIE] 15-latek brutalnie pobity przez sześciu rówieśników. Bili pałką teleskopową, uderzali i kopali po głowie i brzuchu

  • 15.05.2022, 23:37
  • Źródło: Kociewiak.pl
Brutalne pobicie
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

Uderzają w kolana pałką teleskopową, kopią i biją pięściami po głowie, obrażają, poniżają, plują a nawet grożą oddaniem moczu na swoją ofiarę oraz kolejnym pobiciem - w taki sposób uczniowie jednej ze starogardzkich szkół postanowili wymierzyć "sprawiedliwość" rówieśnikowi, którego - jak mówią agresorzy - "koledzy pruli się" (najprawdopodobniej do napastników - przyp. red.). Wszystko zostaje uwiecznione na nagraniu, do którego dotarła nasza Redakcja.

Z naszych ustaleń wynika, że do zdarzenia doszło w ciągu kilku ostatnich dni najprawdopodobniej na terenie Parku Miejskiego w okolicach ścieżki ekologicznej w Starogardzie Gd. Na nagraniu widać, jak grupa pięciu młodych ludzi prowadzi jednego chłopaka w odludne miejsce, gdzie dochodzi do jego brutalnego pobicia. Najpierw atakuje dziewczyna. Wyciąga metalową palkę teleskopową i kilkukrotnie uderza ofiarę w kolana. Drugie uderzenie jest na tyle mocne, że niebezpieczny przedmiot wypada jej z rąk. Po chwili uczniowie każą uklęknąć chłopakowi na kolana, gdzie dalej jest bity pałką teleskopową - tym razem przez chłopaka. Kilka sekund później uczeń w czarnym dresie usiłuje kopnąć klęczącego w podbródek kolanem, na szczęście tego nie robi. Po chwili inicjatywę ponownie przejmuje uczennica, która okłada rówieśnika pięściami po głowie. Nagle bity otrzymuje kopniaka w okolice klatki piersiowej i się przewraca. Zanim upada na trawę, dostaje drugi cios od agresorki nogą prosto w szczękę. Słychać, że w ten sposób grupa osób próbuje wyciągnąć od bitego dane znajomych, którzy rzekomo mieli się do nich "pruć". Niewiele później dama z różowym plecakiem nachyla się nad leżącym i pluje na niego, po czym jej znajomy podchodzi i kopie poszkodowanego w żołądek i w twarz. Jak widać, dobrze bawi się również dziewczyna, która nagrywa całe zajście. Podchodzi i depcze bitemu po twarzy butem. Ofiara jest cały czas opluwana. Jeden z młodych przestępców chce oddać na poszkodowanego mocz, jednak dochodzi do słusznego wniosku, że nie jest to najbardziej błyskotliwy pomysł, jaki przyszedł mu do głowy i rezygnuje z tego. 30 sekund przed końcem nagrania zaczyna się najgorsze - jeden z uczniów zaczyna bardzo mocno bić leżącego pięściami po twarzy, a drugi z chłopaków z ogromną siłą kopie go po głowie. Na koniec młody bandyta w czarny dresie odgraża się że "jeśli któryś z kolegów się przypruje, to ten go dojedzie".

Z przeanalizowanego przez nas nagrania wynika, że oprócz poszkodowanego, na miejscu jest co najmniej siedem osób. Żadna z nich nie reaguje, żadna z nich nie przerywa, ani nawet nie próbuje przerwać, tej chorej akcji. Widać natomiast, że zdemoralizowana młodzież bawi się w najlepsze, używając przy tym masy wulgaryzmów.

Nagranie przekazaliśmy starogardzkiej policji.
- W czwartek, 12 maja, otrzymaliśmy zgłoszenie w sprawie pobicia nieletniego mieszkańca Starogardu Gdańskiego. Do zdarzenia doszło poprzedniego dnia wieczorem w okolicy Parku Miejskiego. Sprawcami tego pobicia mieli być inni nieletni. Przyjęliśmy zawiadomienie dotyczące popełnienia czynu karalnego. Nasi policjanci, którzy zajęli się tą sprawą między innymi zabezpieczyli nagranie tego zajścia, które zarejestrowane zostało telefonem komórkowym - informuje Gazetę Kociewską asp. sztab. Marcin Kunka z Komendy Powiatowej Policji w Starogardzie Gdańskim. - Funkcjonariusze ustalili personalia wszystkich uczestników tego zdarzenia. Już następnego dnia w ramach prowadzonych czynności zatrzymaliśmy 15-latkę i jej rówieśnika. Nieletni zostali doprowadzeni do sądu rodzinnego, który zadecydował o objęciu ich obu nadzorem kuratora. Obecnie wyjaśniamy bliższe okoliczności tego zdarzenia i oczekujemy na dalsze decyzje sądu - dodaje rzecznik starogardzkiej policji.
O zaistniałej sytuacji powiadomiona została również dyrekcja szkoły.

Mamy nadzieje, że sprawcy tego pobicia zostaną szybko pociągnięci do odpowiedzialności i otrzymają odpowiednio wysoką karę.

Bezstresowe wychowanie?!
Niestety, jak pokazują realia, tego typu zachowania nie są niczym nadzwyczajnym. Do sieci coraz częściej trafiają nagrania, na których widać, jak młodzież "wymierza sprawiedliwość" w taki sam sposób. Zazwyczaj tego typu pobiciom towarzyszy wielu świadków, zajścia te są nagrywane i publikowane w sieci. Częste też są tzw. ustawki, w których młodzi ludzie umawiają się na bójkę, co najczęściej również jest filmowane. Zdaniem wielu internautów, tego rodzaju zachowania to efekt bezstresowego wychowania. Młodzież coraz częściej czuje się bezkarnie i z czasem przekracza kolejne granice prawa i zdrowego rozsądku.

STOP AGRESJI!
Jeśli jesteś świadkiem takiego zdarzenia, niezwłocznie podejmij odpowiednie czynności. Może być to telefon wykonany na numer alarmowy, powiadomienie nauczycieli, osób dorosłych, czy choćby większej grupy przechodniów. Jeśli wiesz, że nie jesteś w stanie załagodzić konfliktu i rozdzielić stron, nie podejmuj takiej próby. Wówczas sam możesz stać się ofiara pobicia.

Do sprawy powrócimy w najbliższą środę na łamach Gazety Kociewskiej.


 

Źródło: Kociewiak.pl

Komentarze (5)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu tczewska.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Box
Box 16.05.2022, 22:11
W 6 na jednego ze sprzętem to raz nie hororowe dwa tylko z kolegami są mocni i potężni a w pojedynkę już nie są tacy mocni pozdro 👊👌
Johny
Johny 16.05.2022, 12:00
Patole to samo malbork. Co sie dzieje z ta mlodzieza? Kompletne zdziczenie i zwyrodnialstwo. Znęcanie się psychiczne i fizyczne. Ci zwyrodnialcy i ta psychiczna dziewucha powinni trafic z miejsca do poprwczaka, a tego gnoja, ktory tak bil tego chlopaczka to powinni sadzic jak doroslego. CHOLERNE PATOLE!! Co za świat...i to w małych niby spokojnych miasteczkach...
Lysy
Lysy 16.05.2022, 07:48
Bydło bandyty nie dzieci ,Patola do kamieniołomów odrazu ,
Arquu
Arquu 16.05.2022, 07:22
Jeśli 6 tych śmieci nie trafi do poprawczaka to polski wymiar sprawiedliwości jest kpiną i mam nadzieje, że wymierzą im sami sprawiedliwość łamiąc większość kości każdemu kto tam był.
Endriu
Endriu 16.05.2022, 11:22
Kara dla tych Młodych oszołomów powinna być sroga ,ale też dla rodziców powinni płacić odszkodowanie i to nie pare zlotych tylko najmniej 500000 tysiecy to by ich nauczyło. Brali 500 + a gdzie wychowanie dzieci??? Żyjemy w Panstwie bez prawia i nic w tej sprawie nie zrobią, jak zwykle sprawa ucichnie.Na koniec zastanawiam się dlaczego zasłaniają twarze i nie ma Nazwisk???

Pozostałe