Podejrzany o włamania i kradzieże 33 letni mężczyzna zatrzymany przez tczewskich kryminalnych

  • 13.04.2022, 19:28
  • Źródło: KPP Tczew
Podejrzany o włamania i kradzieże 33 letni mężczyzna zatrzymany przez… Policja

Podziel się:

Oceń:

Policjanci z wydziału kryminalnego Komendy Powiatowej Policji wTczewie zatrzymali 33-letniego mężczyznę. Kryminalni podejrzewali mężczyznę o włamania oraz kradzieże. Według ustaleń przez śledczych mężczyzna ten włamywał się do piwnic, skąd kradł wartościowe przedmioty. Dodatkowo mieszkaniec powiatu tczewskiego miał także związek z kradzieżą sklepową oraz kradzieżą roweru. Policjanci ustalili, że w wyniku przestępczej działalności łączne straty wyniosły prawie 13 tys. złotych, odzyskano część skradzionych przedmiotów, które wkrótce wrócą do właścicieli. Wczoraj śledczy przedstawili mężczyźnie zarzuty kradzieży oraz kradzieży z włamaniem. Za te przestępstwa grozi kara do 10 lat więzienia.

12 kwietnia br. policjanci z wydziału kryminalnego tczewskiej komendy zatrzymali 33-letniego mężczyznę, którego podejrzewali o włamania do 7 pomieszczeń piwnicznych na terenie miasta. Do zdarzeń dochodziło od września ubiegłego roku. Stróże prawa ustalili, że mężczyzna po włamaniu się do piwnic kradł elektronarzędzia, narzędzia, rowery, sprzęt rtv oraz różnego rodzaju wartościowe przedmioty. Mundurowi ustalili, że w wyniku tych włamań powstały straty na kwotę prawie 9 tys. złotych. Zatrzymanego mężczyznę kryminalni doprowadzili do policyjnego aresztu.

Dodatko33 wo kryminalni ustalili, że zatrzymany 33-letni mieszkaniec powiatu tczewskiego miał związek z kradzieżą sklepową oraz kradzieżą roweru. Do kradzieży sklepowej doszło na początku kwietnia br. na terenie jednego ze sklepów, skąd mężczyzna ukradł artykuły chemiczne, zaś do kradzieży roweru doszło pod koniec listopada ubiegłego roku z terenu jednej z klatek schodowych. Funkcjonariusze ustalili, że w wyniku przestępczej działalności sprawcy powstały straty na kwotę prawie 13 tys. złotych. Mundurowi odzyskali również część skradzionych przedmiotów, które wkrótce zwrócą prawowitym właścicielom.

Jeszcze wczoraj śledczy przesłuchali zatrzymanego mężczyznę, któremu przedstawili zarzuty dotyczące kradzieży oraz kradzieży z włamaniem. Teraz o dalszym losie mężczyzny zadecyduje sąd.

Za te przestępstwa grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KPP Tczew

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu tczewska.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe