Po pijaku wszczął awanturę, zwyzywał żonę i zranił w głowę. Odpowie za przemoc domową

  • 12.01.2022, 13:28
  • redakcja
Po pijaku wszczął awanturę, zwyzywał żonę i zranił w głowę. Odpowie za… Archiwum

Podziel się:

Oceń:

Tczewscy policjanci zatrzymali nietrzeźwego 52-letniego mężczyznę, który stosował przemoc domową. Według ustaleń stróżów prawa mężczyzna wszczął awanturę domową, podczas której zaczął wyzywać żonę, a następnie popchnął ją z taką siłą, że ta upadając, zraniła się w głowę.

Interweniujący mundurowi wydali wobec mężczyzny nakaz natychmiastowego opuszczenia mieszkania połączony z zakazem zbliżania się do jego najbliższego otoczenia. Dodatkowo zebrany przez śledczych materiał dowodowy pozwolił przedstawić 52-latkowi zarzuty dotyczące znęcania się fizycznego i psychicznego nad żoną. Za to przestępstwo grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

 

6 stycznia br. przed godz. 24.00 oficer dyżurny tczewskiej Policji otrzymał zgłoszenie o tym, że w jednym z mieszkań na terenie miasta doszło do awantury domowej. Na miejsce zostali skierowani funkcjonariusze z referatu patrolowo-interwencyjnego, którzy ustalili, że 52-letni mężczyzna wszczął awanturę, podczas której zaczął wyzywać żonę, a następnie popchnął ją z taką siłą, że ta upadając, zraniła się w głowę. Dodatkowo stróże prawa ustalili, że mężczyzna stosuje przemoc fizyczną i psychiczną wobec żony od dłuższego czasu. Dlatego funkcjonariusze przyjęli zawiadomienie o przestępstwie znęcania się fizycznego i psychicznego i sporządzili Niebieską Kartę. Policjanci skorzystali również z uprawnień, jakie daje im ustawa antyprzemocowa, wydając 52-letniemu mężczyźnie nakaz natychmiastowego opuszczenia mieszkania oraz zakaz zbliżania się do mieszkania i jego bezpośredniego otoczenia na odległość powyżej 100 metrów przez najbliższe 14 dni.

 

Mundurowi w związku z zaistniałym przestępstwem zatrzymali nietrzeźwego mężczyznę, którego doprowadzili do policyjnego aresztu. Badanie na zawartość alkoholu w organizmie zatrzymanego 52-latka wykazało prawie 2 promile alkoholu. Zgromadzony materiał dowodowy przez śledczych pozwolił zatrzymanemu mężczyźnie przedstawić zarzuty dotyczące znęcania się fizycznego i psychicznego nad żoną. Za to przestępstwo grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

 

Policjanci przypominają, że przemoc w rodzinie jest przestępstwem. Jeżeli Ty lub ktoś z Twoich bliskich doznaje krzywd ze strony osoby najbliższej, nie wstydź się prosić o pomoc.

 

KPP Tczew

 

html_redakcja

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu tczewska.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe