Jechał skradzionym dostawczakiem na procentach. Pojazd zatrzymano na jednej ze stacji paliw w Tczewie

  • 05.01.2022, 13:12
  • redakcja
Jechał skradzionym dostawczakiem na procentach. Pojazd zatrzymano na jednej… KPP Tczew

Podziel się:

Oceń:

Tczewscy kryminalni 3stycznia na jednej ze stacji paliw zatrzymali nietrzeźwego 27-letniego gdańszczanina, który jechał skradzionym VW. Policjanci przeprowadzili badanie, które wykazało, że miał prawie 1,5 promila alkoholu w organizmie. Stróże prawa ustalili, że mężczyzna w nocy ukradł dostawczego volkswagena wraz ze sprzętem do montażu fotowoltaiki i spowodował straty na kwotę 110 tys. zł.

 

Wstępnie tczewscy śledczy przedstawili zatrzymanemu mężczyźnie zarzut dotyczący kierowania w stanie nietrzeźwości, a następnie został przekonwojowany do włocławskiej jednostki policji, gdzie najprawdopodobniej usłyszy zarzut kradzieży. Za te przestępstwa grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

 

3 stycznia br. przed godziną 7 oficer dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Tczewie otrzymał zgłoszenie o kradzieży samochodu, do której miało dojść na terenie jednej z miejscowości w woj. kujawsko-pomorskim. Przyjmujący telefoniczne zgłoszenie policjant dowiedział się, że skradziony VW znajduje się na jednej z tczewskich stacji paliw. Na miejsce natychmiast zostali skierowani policjanci z wydziału kryminalnego, którzy we wskazanym miejscu zauważyli odjeżdżającego poszukiwanego dostawczego VW . Funkcjonariusze natychmiast zatrzymali kierowcę samochodu do kontroli. Podczas policyjnych czynności potwierdziło się, że jest to skradziony z jednej z posesji w gminie Lubanie pojazd, a kierującym okazał się 27-letni mieszkaniec Gdańska. Jak się okazało sprawca, był nietrzeźwy.

 

Stróże prawa w skradzionym VW crafterze znaleźli sprzęt do montażu fotowoltaiki, który jak się okazało, należał do właściciela samochodu. W zawiązku z tą kradzieżą policjanci z włocławskiej jednostki policji przyjęli zawiadomienie o popełnionym przestępstwie, gdzie powstały straty na kwotę 110 tys. zł. Odzyskany przez funkcjonariuszy samochód wrócił do właściciela.

 

Tczewscy śledczy przedstawili zatrzymanemu mężczyźnie zarzut dotyczący kierowania w stanie nietrzeźwości, a następnie przekonwojowano go do włocławskiej jednostki policji, gdzie najprawdopodobniej usłyszy zarzuty kradzieży. Teraz sprawa znajdzie swój finał w sądzie.

 

Za te przestępstwa grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

 

KPP Tczew

html_redakcja

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu tczewska.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe