Problemy z dyscypliną covidową i... szczepieniem trzecią dawką

  • 20.12.2021, 15:47
  • redakcja
Problemy z dyscypliną covidową i... szczepieniem trzecią dawką Facebook

Podziel się:

Oceń:

W piątek, 17 grudnia do naszej redakcji zadzwonił zdenerwowany kierowca tczewskiej komunikacji autobusowej „Gryf”, zwracając uwagę na fakt, że w komunikacji miejskiej niewiele osób stosuje się do nakazu noszenia maseczek. Niestety jak zauważył dotyczy to głównie młodzieży. Gdy zwrócił im uwagę usłyszał: „siejesz propagandę!”.

- Gdy odbywałem poranny kurs, a autobus był pełen młodzieży, niestety, co mówię z przykrością – 80 proc. młodych osób nie przestrzegało obowiązku noszenia maseczki w pomieszczeniach zamkniętych takich jak autobusy – stwierdził kierowca. - Proszę zwrócić uwagę na ten problem, bo nikt nie stosuje się do zaleceń, co mnie irytuje. Tę sytuację potwierdza też wielu moich kolegów z pracy.

 

O sygnale czytelnika i problemie maseczek w autobusach powiadomiliśmy rzecznika tczewskiej policji.

 

- Kierowcy dają nam takie sygnały, dlatego nasze kontrole się odbywają. Zapytam przełożonych czy dyslokują więcej patroli do kontroli autobusów – powiedział nam mł. asp. Zbigniew Kornet, z-ca rzecznika prasowego Komendy Powiatowej Policji w Tczewie.

 

O tym, że problem przestrzegania obostrzeń sanitarnych dowodzi wpis prezydenta Tczewa, Mirosława Pobłockiego:

 

- COVID-19 nie odpuszcza. Nasi strażnicy miejscy kontrolują noszenie maseczek w autobusach komunikacji miejskiej i placówkach handlowych. W minionym tygodniu pouczenia otrzymało blisko 80 osób, a 4 ukarano mandatami. Przed świętami sklepy są pełne klientów - zakładajmy maseczki, dbajmy o siebie i innych – poinformował dziś prezydent.
 

Rzeczywistość pandemiczna w Tczewie jest coraz trudniejsza, jeden z portali pomorskich podał, że 16 grudnia br. w Szpitalach Tczewskich SA dostępne były zaledwie dwa miejsca na pediatrii. Jak wiemy szpital w Tczewie utworzył oddział dla dzieci chorych na koronawirusa, bo zabrakło dla nich miejsc w Gdańsku.

 

Niestety ostatni telefon czytelnika wzbudził nasze wątpliwości, co do tego czy rzeczywiście służby medyczne uważają, że sytuacja jest poważna.

 

- Żona koło 10 grudnia udała się na szczepienia trzecią dawką do punkty przy al. Zwycięstwa w Tczewie, a ja udałem się tam dziś 20 grudnia, także na trzecią dawkę. Pani pielęgniarka poinformowała mnie, że nie rejestrują na szczepienia. Punkt stoi pusty. To pytam się po co ten punkt jest tam zorganizowany, skoro jest cały czas nieczynny? Chyba jest niepotrzebny... Jestem słaby z powodu innych chorób niż COVID-19, ale chciałem zaszczepić się trzecią dawką. Usłyszałem „27 grudnia br, proszę zarejestrować się na szczepienie”.

 

(tomm)

 

html_redakcja

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu tczewska.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe