wtorek, 5 sierpnia 2025 01:46
Reklama
Reklama

Zachorowania na COVID-19 w I LO w Tczewie. W dniach 18-19 listopada kwarantanna obowiązuje całą szkołę

W związku z pandemią COVID-19 w całym kraju obowiązują obostrzenia. Nie inaczej jest w tczewskich szkołach, które przykładają ogromną wagę do ich stosowania. Niestety nie zawsze udaje się zapobiec wystąpieniu zachorowań. W I LO w Tczewie z powodu pojawienia się wielu osób w kontakcie z koronawirusem, zadecydowano o przejściu całej szkoły na nauczanie zdalne w dniach 18-19 listopada br.
Zachorowania na COVID-19 w I LO w Tczewie. W dniach 18-19 listopada kwarantanna obowiązuje całą szkołę

Autor: tczewska.pl

Informację potwierdził nam rzecznik Starostwa Powiatowego w Tczewie.

Reklama

Jak poinformowała nas Jadwiga Andrzejewska, dyrektor I LO w Tczewie od poniedziałku, 22 listopada szkoła do końca tygodnia będzie funkcjonowała w systemie nauczania hybrydowego.

Uczniowie z trzech klas będą nadal odbywać naukę w systemie zdalnym.

 

- Przy tak dużej liczbie osób z kontaktem z osobami zakażonymi uznałam wystąpienie z wnioskiem do Zarządu Powiatu o przejście szkoły na nauczanie zdalne na dwa dni – za jedyne sensowne rozwiązanie – stwierdziła dyr. Jadwiga Andrzejewska. - Niemniej od poniedziałku (22.11 br.) aż do końca tygodnia placówka będzie funkcjonowała w trybie nauczania hybrydowego.

 

We wrześniu dyrekcja szkoły zgłosiła pierwsze przypadki zachorowań do tczewskiego sanepidu. Następny wniosek złożono 26 października. W połowie listopada po kilka klas odesłano na kwarantanne (nauczanie zdalne). W ostatnim tygodniu sytuacja stała się na tyle niebezpieczna, że zdecydowano o przejściu na kwarantanne całej placówki.

 

- Taki stan wystąpił dlatego, ponieważ wiele przedmiotów realizujemy w grupach międzyoddziałowych i wystarczy jedna osoba ze stwierdzonym zakażeniem koronawirusem, aby kwarantanna objęła uczniów z kilku oddziałów – przyznała dyrektor. - Uczniowie odbywali zajęcia łączone np. na W-F, języku obcym, na przedmiotach rozszerzonych i innych. Staraliśmy się uwzględniać możliwości uczniów i stwarzać im okazję do nauki przedmiotów rozszerzonych w różnych zestawach, ale w pandemii organizacyjnie jest to trudne do prowadzenia.

 

Od poniedziałku do środy (15- 17 listopada br.) w I LO zamknięto (przeszły na nauczanie zdalne) 10 na 20 klas.

 

Wawrzyniec Mocny


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Święto Kociewia już 8 sierpnia. Weź udział w kolorowym korowodzie! Święto Kociewia już 8 sierpnia. Weź udział w kolorowym korowodzie! Święto Kociewia już 8 sierpnia. Weź udział w kolorowym korowodzie! Przed nami 765. Jarmark św. Dominika w Gdańsku, który rozpocznie się 26 lipca . Odbywająca się od kilku wieków największa impreza handlowo-kulturalna w Polsce i jedna z największych w Europie co roku przyciąga zarówno polskich jak i zagranicznych turystów do stolicy Województwa Pomorskiego. Od kilkunastu lat Kociewie ma w jej programie swój dzień... W 2005 roku pierwszy raz odbyły się Unikaty z Kociewia, czyli występy na scenie lokalnych artystów. W 2017 roku zrodziła się inicjatywa Korowodu Kociewskiego, który przeszedł od Bramy Zielonej na Targ Węglowy. Rok później powstała wystawa Kociewie ART prezentująca dzieła regionalnych twórców. Wydarzenia te znane są pod wspólną nazwą "ŚWIĘTO KOCIEWIA ".Zapraszamy wszystkich mieszkańców oraz sympatyków Kociewia do wspólnego świętowania podczas Jarmarku św. Dominika szczególnie, koła gospodyń wiejskich, ochotnicze straże pożarne, zespoły młodzieżowe, przedstawicieli samorządów, stowarzyszeń, firm… Stragan Kociewski-start: 12.00-miejsce: Skwer Heweliusza Korowód Kociewski-start: 14.30-miejsce: przemarsz od Zielonej Bramy na Plac Heweliusza Kociewska Scena przy Heweliuszu-start: 15.30-miejsce: Skwer Heweliusza Kociewie ART-miejsce: wystawa przed Nadbałtyckim Centrum Kultury LOT KociewieData rozpoczęcia wydarzenia: 08.08.2025 12:00 – Data zakończenia wydarzenia: 08.08.2025 19:00
Reklama