Policjanci wznawiają kontrole przeciwepidemiczne. Przypominają: bądź odpowiedzialny i przestrzegaj reżimu sanitarnego!

  • 13.10.2021, 12:35
  • Wawrzyniec Mocny
Policjanci wznawiają kontrole przeciwepidemiczne. Przypominają: bądź odpowiedzialny… KWP Gdańsk

Podziel się:

Oceń:

Policjanci wciąż kontynuują działania na rzecz walki z COVID-19. Epidemia się nie skończyła, a koronawirus coraz mocniej atakuje. Wczoraj odnotowano ponad 2 tys. zachorowań. W trosce o bezpieczeństwo nas wszystkich mundurowi nadal kontrolują wszystkie te miejsca, w których istnieje obowiązek zasłaniania ust i nosa oraz zwracają uwagę na to, czy przestrzegane są pozostałe ograniczenia. Funkcjonariusze zapowiadają stanowcze reakcje na lekceważące zachowania. Pod czujnym okiem patroli znajdą się sklepy, galerie, środki komunikacji publicznej oraz budynki użyteczności publicznej.

Codzienne raporty Ministerstwa Zdrowia donoszą o coraz większych przypadkach zakażeń koronawirusem w Polsce. Pamiętajmy, że stan epidemii w naszym kraju trwa i wciąż obowiązują nas obostrzenia. Wirus nie zniknął i coraz mocniej atakuje. Policjanci nadal kontrolują przestrzeganie obostrzeń i egzekwują obowiązujące nakazy, zakazy i ograniczenia, aby maksymalnie zmniejszyć transmisję Covid-19 w społeczeństwie. Dlatego w trosce o zdrowie nas wszystkich, funkcjonariusze nadal będą reagować i dyscyplinować społeczeństwo. Tylko nasze odpowiedzialne zachowania, jak chociażby zasłanianie ust i nosa maseczką, zachowywanie dystansu społecznego czy dezynfekcja, przybliżają nas do pokonania pandemii i powrotu do normalności.

 

Przypominamy, że usta i nos obowiązkowo trzeba zasłaniać m.in.:

 

- na terenie nieruchomości wspólnych (np. na klatce schodowej),

 

- w autobusie, tramwaju i pociągu,

 

- w sklepie, galerii handlowej, banku, na targu i na poczcie,

 

- w zakładzie pracy, jeśli w pomieszczeniu przebywa więcej niż 1 osoba (chyba, że pracodawca postanowi inaczej),

 

- w zakładzie pracy podczas bezpośredniej obsługi klienta/interesanta,

 

- w kinie i teatrze,

 

- u lekarza, w przychodni, w szpitalu, salonie masażu i tatuażu,

 

- w kościele i szkole, na uczelni

 

- w urzędzie i innych budynkach użyteczności publicznej (w sądzie, w instytucji kultury, banki, na poczcie itp.)

 

Przypominamy, że z tego obowiązku zwolnione są jedynie osoby posiadające zaświadczenie lekarskie lub dokument potwierdzający: całościowe zaburzenia rozwoju, zaburzenia psychiczne, niepełnosprawność intelektualną w stopniu umiarkowanym, znacznym lub głębokim, trudności w samodzielnym odkryciu lub zakryciu ust lub nosa, zaawansowane schorzenia neurologiczne, układu oddechowego lub krążenia, przebiegające z niewydolnością oddechową lub krążenia.

KWP Gdańsk

Wawrzyniec Mocny

Zdjęcia (1)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu tczewska.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe