W pośpiechu opuszczali sklep. Mieli 157 skradzionych czekolad!

  • 09.10.2021, 17:19
  • Wawrzyniec Mocny
W pośpiechu opuszczali sklep. Mieli 157 skradzionych czekolad! KPP Tczew

Podziel się:

Oceń:

33- i 34-latka wpadli na gorącym uczynku, gdy ukradli z jednego z tczewskich sklepów 157 czekolad wartych ponad 600 zł. Dodatkowo podczas zatrzymania okazało się, że mężczyźni byli poszukiwani do odbycia kary pozbawienia wolności za popełnione wcześniej przestępstwo kradzieży z włamaniem. 7 października śledczy przedstawili zatrzymanym mężczyznom zarzuty kradzieży.

6 października br. przed godziną 18 policjanci z zespołu wywiadowczego z tczewskiej komendy w pobliżu jednego ze sklepów samoobsługowych zauważyli dwóch mężczyzn, którzy w pospiechu opuszczali sklep. Mundurowi, podejrzewając ich o kradzież, natychmiast rozpoczęli interwencję. Podczas legitymowania 33 i 34-latka przypuszczenia stróżów prawa potwierdziły się, gdyż w siatkach, które mężczyźni mieli przy sobie, znajdowało się 157 skradzionych czekolad. Zajmujący się sprawą śledczy ustalili, że zabezpieczone przez policjantów słodkie mienie warte było ponad 600 złotych. Skradzione czekolady zostały zwrócone do sklepu.

 

Dodatkowo w trakcie sprawdzania w policyjnych systemach mieszkańców powiatu tczewskiego okazało się, że są poszukiwani nakazami doprowadzenia wystawionym przez Sąd Rejonowy w Tczewie. Za popełnione wcześniej przestępstwa kradzieży z włamaniem miejscowy sąd skazał 33-latka na karę 4 miesięcy pozbawienia wolności, zaś o rok starszego kolegę na karę roku i 4 miesięcy pozbawienia wolności.

 

Zatrzymani przez policjantów na gorącym uczynku mężczyźni zostali doprowadzeni do komendy. Wczoraj śledczy przedstawili im zarzuty dotyczące kradzieży, a następnie trafili do aresztu śledczego, gdzie odbywać będą orzeczoną przez sąd karę pozbawienia wolności.

 

Opr. (tomm)/KPP Tczewskich

Wawrzyniec Mocny

Zdjęcia (1)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu tczewska.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe