W całym województwie pomorskim policyjna akcja „Bezpieczny pieszy”

  • 08.10.2021, 08:44
  • Wawrzyniec Mocny
W całym województwie pomorskim policyjna akcja „Bezpieczny pieszy” redakcja

Podziel się:

Oceń:

Od rana (8 października) pomorscy policjanci prowadzą działania „Bezpieczny pieszy”. Podstawowym celem jest zmniejszenie liczby zdarzeń drogowych z udziałem pieszych. Mundurowi zwrócą szczególną uwagę na wykroczenia popełniane przez pieszych oraz na nieprawidłowe zachowania kierowców wobec niechronionych uczestników ruchu drogowego.

8 października na drogach naszego województwa policjanci przeprowadzą działania „Bezpieczny pieszy”, których głównym celem jest zmniejszenie liczby zdarzeń drogowych z ich udziałem. Mundurowi zwrócą uwagę na wykroczenia pieszych i wobec pieszych. Zwiększoną liczbę patroli spotkamy w obrębie przejść dla pieszych, gdyż są to miejsca, w których najczęściej dochodzi do tragicznych w skutkach wypadków.

Policja przypomina kierowcom przypominamy, że zbliżając się do przejścia dla pieszych należy zwolnić i zachować szczególną ostrożność. Pod żadnym pozorem nie wolno omijać pojazdu, który zatrzymał się w celu ustąpienia pierwszeństwa pieszemu. Pieszym natomiast przypominamy, aby podczas przechodzenia przez jezdnię nie korzystać z telefonów komórkowych i rozglądać się nawet kiedy sygnalizator nadaje kolor zielony.

Po zmroku, poza obszarem zabudowanym, należy korzystać z elementów odblaskowych.

Działania będą trwały od wczesnych godzin rannych do późnego wieczora. Należy pamiętać, że piesi są pełnoprawnymi uczestnikami ruchu drogowego. Podczas zderzenia z pojazdem samochodowym mają znikome szanse na uniknięcie poważnych obrażeń.

 

 

KPP Tczew

Wawrzyniec Mocny

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu tczewska.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe