Ostrzegali starsze osoby przed oszustami na wnuczka, policjanta i innych. Seniorze nie daj się!

  • 16.09.2021, 09:28
  • Wawrzyniec Mocny
Ostrzegali starsze osoby przed oszustami na wnuczka, policjanta i innych.… KPP Tczew

Podziel się:

Oceń:

Policjanci spotkali się z seniorami z tczewskiego Klubu Seniora+. W trakcie spotkania mundurowi rozmawiali o zagrożeniach czyhających na osoby starsze ze strony oszustów. Stróże prawa poruszali również tematy innych niebezpieczeństw, z którymi możemy spotkać się na co dzień, zarówno w domu, jak i na ulicy.

 

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Tczewie spotkali się z seniorami z Klubu Seniora+. Spotkanie odbyło się wczoraj o godzinie 11.00 na terenie Zespołu Opiekuńczego Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Tczewie.

 

Policjanci, kolejny już raz, ostrzegli przed oszustami działającymi metodami „na wnuczka", „na policjanta" oraz innych przedstawicieli różnego rodzaju instytucji. Opowiadali o metodach socjotechniki używanych przez przestępców, aby oszukać osoby starsze i samotne. Poprzez propagowanie bezpiecznych zachowań i zapoznanie z mechanizmami działania przestępców funkcjonariusze podnoszą poziom bezpieczeństwa oraz świadomość seniorów w zakresie zagrożeń, z którymi mogą się spotkać. Stróże prawa podkreślali, że prawdziwi policjanci nigdy nie angażują obywateli w swoje działania, nigdy nie proszą ich o przekazanie pieniędzy. Mundurowi w czasie spotkania zaapelowali, aby każdy otrzymany telefon w sprawie podania swoich danych personalnych, numeru rachunku bankowego, czy przekazania jakiejkolwiek kwoty pieniędzy był sygnałem, że może dojść do oszustwa. Wskazali, że o każdej takiej sytuacji należy natychmiast powiadomić policję i swoich bliskich.

 

Mundurowi przypomnieli również, o funkcjonujących w Internecie aplikacjach „Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa” i „Moja Komenda”, gdzie również można zgłosić niepokojące sytuacje, a kontakt z dzielnicowym jest dużo łatwiejszy.

 

Policjanci kolejny raz zwracają się z apelem do osób, które mają w swoim otoczeniu seniorów, aby włączyły się w edukację i podczas spotkań z nimi, aby opowiadać o tym, że nie każdy, kto puka do drzwi, jest uczciwy, a ten, co do nas dzwoni i mówi, że jest wnuczkiem, wcale nim nie jest. Dlatego funkcjonariusze cały czas spotykają się z seniorami i opowiadają o oszustwach i kradzieżach, które odnotowaliśmy w naszym powiecie. Wszystko po to by nasi seniorzy byli bezpieczni.

 

Każdy rozmówca poza wskazówkami otrzymał ulotki informacyjne i został poproszony o podzielenie się nimi ze swoimi sąsiadami czy znajomymi.

 

KPP Tczew

Wawrzyniec Mocny

Zdjęcia (1)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu tczewska.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe