Stanica rekreacyjna w Śliwinach idealny przystanek dla rowerzystów

  • 11.09.2021, 16:21
  • Wawrzyniec Mocny
Stanica rekreacyjna w Śliwinach idealny przystanek dla rowerzystów Sołectwo Śliwiny

Podziel się:

Oceń:

Śliwiny kontynuują realizację idei sołectwa przyjaznego turystyce rowerowej. 18 września zostanie uroczyście otwarta Stanica Rowerowo-Rekreacyjna, która jest efektem rocznej pracy przy realizacji projektu unijnego dotyczącego rekreacji rowerowej.

Kółko Rolnicze – Koło Gospodyń Wiejskich w Śliwinach zakończyło po ponad roku pracy realizację projektu stanicy rowerowo-rekreacyjnej, która została zlokalizowana 50 metrów od krzyżówki w Śliwinach w kierunku na Waćmierek.

 

— Tutaj krzyżują się szlaki rowerowe Grzymisława, Joannitów oraz Jabłoniowy, więc jest to idealne miejsce na krótki odpoczynek - mówi Zenon Staszewski, radny wsi Śliwiny. - Oprócz ławek, sprzętu do rekreacji umieściliśmy tam tablicę informacyjną na temat historii Śliwin, a jest ona pełna ciekawych wydarzeń. W Stanicy jest także stacja naprawcza, która umożliwi uzupełnienie powietrza w kołach czy wykonanie drobnych napraw. Nasza Stanica to nowy ważny punkt na szlakach rowerowych na południowym zachodzie Tczewa.

 

Uroczyste otwarcie Stanicy Rowerowo - Rekreacyjnej w Śliwinach będzie miało miejsce 18 września 2021 r.

Projekt został sfinansowany w ramach LGD Wstęga Kociewia, a także dzięki wsparciu m.in. UG Tczew, Pomorskiej Grupy Producenckiej SAD, Vetrex sp. z o.o. w Rokitkach, Banku Spółdzielczego w Tczewie i innych.

 

Stanica Rowerowo-Rekreacyjna to kolejny projekt zrealizowany w Śliwinach. W 2017 roku mieszkańcy przy pomocy sponsora wyremontowali zabytkową kapliczkę na skrzyżowaniu. W tym roku do dyspozycji zostało oddane boisko do piłki nożnej, a w trakcie renowacji jest druga zabytkowa kapliczka położona przy drodze do Waćmierka.

 

Pomysł zrealizowano dzięki środkom z Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: „Europa inwestująca w obszary wiejskie”.

 

Operacja pn.: "Stanica rowerowo – rekreacyjna w Śliwinach" ma na celu: „Zwiększenie atrakcyjności części obszaru objętego LSR, przez które przebiegają szlaki rowerowe, poprzez stworzenie przyjaznej dla turystyki rowerowej infrastruktury – stanicy rowerowej na bazie dotychczasowej infrastruktury”.

 

Opr. (tomm)

 

Wawrzyniec Mocny

Zdjęcia (6)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu tczewska.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe