Funkcjonariusze zabezpieczyli 5 automatów do gier oraz narkotyki

  • 10.09.2021, 15:16
  • Wawrzyniec Mocny
Funkcjonariusze zabezpieczyli 5 automatów do gier oraz narkotyki KPP Tczew

Podziel się:

Oceń:

Tczewscy kryminalni po raz kolejny uderzyli w nielegalny hazard. Funkcjonariusze w jednym z lokali na terenie Tczewa zabezpieczyli 5 nielegalnych automatów służących do gier hazardowych oraz pieniądze pochodzące z tego procederu. Dodatkowo policjanci podczas przeszukania pomieszczeń zabezpieczyli 25 gramów amfetaminy. Za posiadanie narkotyków grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności, zaś właścicielowi nielegalnych automatów dodatkowo grozi wysoka kara finansowa.

Policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą z tczewskiej komendy wspólnie z funkcjonariuszami z pomorskiej Krajowej Administracji Skarbowej w Kwidzynie wczoraj na terenie Tczewa przeprowadzili wspólne działania ukierunkowane na zwalczenie przestępczości związanej z nielegalnym hazardem. Funkcjonariusze w jednym z lokali ujawnili i zabezpieczyli 5 nielegalnych urządzeń, które stanowią dowód w prowadzonym postępowaniu przez Krajową Administrację Skarbową. Zabezpieczone nielegalne urządzenia przygotowane do gier hazardowych zostały wycenione na kwotę 60 tys. zł.

 

Dodatkowo funkcjonariusze podczas przeszukania pomieszczeń znaleźli i zabezpieczyli 25 g amfetaminy. Ponadto mundurowi przejęli prawie tys. złotych pochodzących z tego nielegalnego procederu. Policjanci zapowiadają dalsze takie kontrole miejsc, w których odbywają się gry na urządzeniach losowych.

 

Za przestępstwo posiadania narkotyków grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności. Właściciel automatów poniesie konsekwencje za złamanie przepisów kodeksu karno-skarbowego, za co grozi wysoka kara grzywny i kara pozbawienia wolności do lat 3.

 

KPP Tczew

Wawrzyniec Mocny

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu tczewska.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe