Nowy program drogowy powiatu tczewskiego. 30 km dróg i zadanie za ponad 3 mln zł

  • 02.09.2021, 12:18
  • Wawrzyniec Mocny
Nowy program drogowy powiatu tczewskiego. 30 km dróg i zadanie za ponad… Starostwo Powiatowe w Tczewie

Podziel się:

Oceń:

Starostwo Powiatowe w Tczewie w ramach programu: „Przebudowa dziewięciu odcinków dróg powiatowych polegająca na położeniu dywaników asfaltowych typu Slurry Seal", rozpoczyna kolejny etap napraw dróg powiatowych. Łącznie prawie 30 km dróg zostanie oddanych do remontu.

Ostatni okres obfituje w dobre wiadomości dla kierowców poruszających się drogami zarządzanymi przez powiat tczewski. Kierowcy mogą już korzystać z wyremontowanych dróg na terenie gminy Tczew, Pelplin oraz Subkowy. W ramach przeprowadzonych w ub. r. zadań na zniszczonych drogach położono nową nawierzchnię bitumiczną oraz zastosowano nowe oznakowanie pionowe i poziome. Dzięki temu poprawił się nie tylko komfort jazdy, ale i bezpieczeństwo wszystkich użytkowników.

 

Kolejne 9 inwestycji

Powiat tczewski, po raz kolejny otrzymał środki z Rządowego Funduszu Dróg. Dofinansowanie (w wysokości 50 proc. wartości całego zadania) pozwoli na realizację inwestycji pn. Remont dziesięciu odcinków dróg powiatowych polegający na położeniu dywaników asfaltowych typu „Slurry Seal”. Całość zadania opiewa na kwotę prawie 3,3 mln zł. Inwestycję wspierają również samorządy gminne.

 

- Będziemy realizować kolejne 9 inwestycji drogowych. W bieżącej kadencji wychodzimy z założenia, że w ramach uzyskanych środków chcemy zrealizować konkretne zadania we wszystkich gminach wchodzących w skład naszego powiatu – mówi Mirosław Augustyn, starosta tczewski. - Pragnę zaznaczyć, że dofinansowanie udało się uzyskać w dużej mierze dzięki wsparciu samorządów gminnych, które współfinansują nasze zadanie.

 

Remonty odcinków dróg będą realizowane na terenie Gminy Gniew (Małe Walichnowy – Polskie Gronowo – Gniew oraz ul. 27 Stycznia), Gminy Tczew (Tczew – Gorzędziej – Rybaki – Gręblin; Turze – Małżewo – Swarożyn; Małżewo – Stanisławie; Bałdowo – Narkowy – Subkowy), Gminy Pelplin (Pelplin – Kulice – Nowa Cerkiew) oraz dwie ulice w Mieście Tczew: ul. 30 Stycznia oraz Jana z Kolna.
 

O technologii

Drogi są remontowane technologią „Slurry Seal”. Polega ona na wypełnianiu nierówności, kolein oraz wykonaniu cienkiej nakładki (do około 2 cm.) na powierzchni remontowanej drogi przy pomocy półpłynnej mieszanki mineralno - emulsyjnej wytworzonej w specjalistycznym kombajnie.

 

- Dzięki tej technologii nawierzchnia pozostanie solidna, przydatna do użytku i bezpieczna – dodaje Marcin stolarski, rzecznik prasowy Starostwa Powiatowego w Tczewie. - Istotne jest też to, że okres wyłączenia drogi z użytkowania, niezbędny do załatania dziur lub regeneracji nawierzchni, jest redukowany do minimum. Podczas prowadzenia robót ruch będzie odbywał się wahadłowo.

 

Jest to już druga, tak obszerna inwestycja drogowa w tej kadencji, ponieważ tylko w roku ubiegłym udało się Powiatowi Tczewskiemu wyremontować ponad czterdzieści kilometrów dróg powiatowych, a w planach kolejne inwestycje.

 

(tomm)

 

Wawrzyniec Mocny

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu tczewska.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
ron
ron 02.09.2021, 14:00
Kiedy Bałdowska od Lidla do Bałdowa?
kx
kx 08.09.2021, 14:59
Dokładnie. I niech zrobią coś z tym uskokiem przy wjeździe z berlinki w kierunku Bałdowa. Można zgubić zawieszenie i złamać oś. Skandal, że to jeszcze nie jest zrobione !!

Pozostałe