Potrącenie 9-letniego rowerzysty w Narkowach

  • 31.08.2021, 15:01
  • Wawrzyniec Mocny
Potrącenie 9-letniego rowerzysty w Narkowach KPP Tczew

Podziel się:

Oceń:

Policjanci pracowali w miejscu wypadku drogowego, do którego doszło w miejscowości Narkowy. Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że 9-letni rowerzysta, skręcając w lewo, wjechał pod jadący w tym samym kierunku samochód marki Renault. W wyniku tego zdarzenia małoletni doznał obrażeń ciała i trafił do szpitala. Policjanci ustalają szczegółowe okoliczności wypadku i apelują o ostrożność i zasadę ograniczonego zaufania do wszystkich uczestników ruchu drogowego.

W miniony piątek (27 sierpnia br.) po godzinie 14 policjanci otrzymali zgłoszenie o wypadku drogowym, do którego doszło w miejscowości Narkowy na ulicy Tczewskiej. Przyjmujący zgłoszenie policjant ustalił, że doszło do zderzenia rowerzysty z samochodem osobowym. Na miejsce wypadku skierowani zostali policjanci ruchu drogowego, którzy zabezpieczyli miejsce zdarzenia oraz zajęli się ustalaniem jego okoliczności. Ze wstępnych policyjnych ustaleń wnika, że 9-letni rowerzysta nie sygnalizując skrętu w lewo, wjechał wprost pod jadący w tym samym kierunku samochód marki Renault, którym kierował 27-letni mieszkaniec powiatu tczewskiego. Małoletni kierowca jednośladu w wyniku tego wypadku z obrażeniami ciała trafił do szpitala.

Technik kryminalistyki zrobił zdjęcia i wykonał szkic sytuacyjny. Stróże prawa przeprowadzili oględziny samochodu oraz jednośladu. Funkcjonariusze zatrzymali dowód rejestracyjny od samochodu z powodu uszkodzeń powypadkowych. Na miejscu wypadku policjanci sprawdzili uprawnienia kierowców, jak się okazało, 9-latek nie posiadał karty rowerowej.

Sporządzona na miejscu przez policjantów dokumentacja pozwoli wyjaśnić wszystkie okoliczności zdarzenia.

Policjanci apelują o ostrożność i zasadę ograniczonego zaufania do wszystkich uczestników ruchu drogowego. Mundurowi przypominają, że rowerzysta poniżej 10 roku życia może poruszać się rowerem po drodze publicznej, tylko pod opieką osoby dorosłej. Dopiero zdanie egzaminu na kartę rowerową i posiadanie karty rowerowej, uprawnia do samodzielnej jazdy rowerem.

Wawrzyniec Mocny

Zdjęcia (2)


Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu tczewska.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Sławek EU07
Sławek EU07 05.09.2021, 09:34
Ja tam dość często jadę rowerem z Tczewa, a piratów drogowych w gminie Subkowy nie brakuje.
Tczewianie
Tczewianie 01.09.2021, 08:38
Tam w narkowach sama Patola mieszka dzieci to same biegają nawet mniejsze a rodzice laski kładą na to wszystko dopiero jak coś się stanie to o jejku moje kochane dzieci a tak to nawet nie spojrzą gdzie dzieci pozdrawiam i zajmijcie się dziećmi a nie plotkowaniem
Tczewianie
Tczewianie 31.08.2021, 20:36
Zgadzam się z policją w takich sytuacjach powinien jechać rodzic a nie kawkowac i zajmowac się plotkami odgadywaniem
Ona
Ona 31.08.2021, 22:02
Nie wiesz co robili rodzice nie wiesz czy przypadkiem nie zajmowali się w tym momencie innym dzieckiem więc sie nie udzielaj wszyscy tacy mądrzy jestesie a co do czego gdyby to wam się taka sytuacja przydazyla to byście tacy mądrzy nie byli więc utkać

Pozostałe