Efekt wypadku na A1 to ranni kierowcy, kobieta i dziecko. Nieszczelna butla gazowa w budynku wielorodzinnym – KRONIKA STRAŻACKA 9-15.08.2021

  • 19.08.2021, 10:34
  • Wawrzyniec Mocny
Efekt wypadku na A1 to ranni kierowcy, kobieta i dziecko. Nieszczelna… tczewska.pl

Podziel się:

Oceń:

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Tczewie informuje, że w dniach 9 – 15 sierpnia br. zanotowano łącznie 38 zdarzeń w tym 4 pożary, 32 miejscowe zagrożenia oraz 2 alarmy fałszywe.

Nieszczelny gaz w budynku wielorodzinnym

PELPLIN. 10 sierpnia przy ul. Szpitalnej 5 strażacy podjęli interwencję ze względu na zagrożenie wybuchem gazu w budynku wielorodzinnym. Mieszkańcy informowali o wyczuwalnym zapachu gazu w nierchomości. Na miejscu zdarzenia zastano siedmiu mieszkańców opuszczających swoje mieszkania. Osoby ewakuowane nie wymagały pomocy medycznej. Wraz z przybyłym Pogotowiem Gazowym sprawdzono mieszkania detektorem wielogazowym pomieszczenia i stwierdzono nieszczelność butli gazowej - 11kg propan-butan, w jednym z mieszkań. Mieszkanie i klatkę schodową przewietrzono. W zdarzeniu brały udział zastępy z JRG Tczew oraz OSP Pelplin.

 

Przewrócona ciężarówka z przyczepą na A1...

GM. PELPLIN. 12 sierpnia na wysokości m. Ropuchy doszło do poważnego w skutkach wypadku drogowego na autostradzie A1. Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano zdarzenie drogowe z udziałem samochodu osobowego oraz samochodu ciężarowego z przyczepą.

W wyniku zdarzenia samochód ciężarowy wraz z przyczepą zjechał z jezdni drogi i wbił się w przydrożną skarpę. Wewnątrz kabiny znajdował się zakleszczony kierowca. Działania ratowników polegały na uwolnieniu zakleszczonego mężczyzny przy użyciu sprzętu hydraulicznego. Następnie przekazano go Lotniczemu Pogotowiu Ratunkowemu. Poza poszkodowanym kierowcą samochodu ciężarowego, kwalifikowanej pierwszej pomocy potrzebowała również kobieta i dziecko z samochodu osobowego. Poza tym działania polegały również na uszczelnieniu zbiornika w samochodzie ciężarowym, z którego wyciekał olej napędowy. W działaniach udział brało 6 zastępów z JRG Tczew, JRG Starogard Gdański, 3 z OSP Pelplin i OSP Morzeszczyn.

 

Zakleszczony kierowca na „jedynce”

GM. TCZEW. 13 sierpnia w Zajączkowie na drodze krajowej nr 91 doszło do wypadku. Wezwani na miejsce strażacy na miejscu zastali samochód osobowy po uderzeniu w drzewo. W pojeździe znajdował się przytomny kierowca z zakleszczoną nogą. Działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz uwolnieniu kierowcy. Poza tym odłączono akumulator i sprzątnięto miejsce z rozbitych części karoserii. W zdarzeniu brały udział 2 zastępy z JRG Tczew oraz OSP Miłobądz.

 

Opr. (tomm)/KP PSP Tczew

Wawrzyniec Mocny

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu tczewska.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe