Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą. Jak zachować zdrowie i być bezpiecznym w wakacje

 • 11.08.2021, 14:25
 • Wawrzyniec Mocny
Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą. Jak zachować zdrowie i być bezpiecznym… KPP Tczew

Podziel się:

Oceń:

Wakacje - czas, kiedy policjanci w szczególny sposób troszczą się o najmłodszych i robią wszystko, aby zapewnić im bezpieczny wypoczynek - na obozach, koloniach lub w miejscu ich zamieszkania. W ramach akcji profilaktycznej „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” tczewscy funkcjonariusze odwiedzają miejsca wypoczynku i rozmawiają z dziećmi oraz młodzieżą o tym, jak bezpiecznie zachowywać się nad wodą i podczas wakacji.

 

Wakacje to czas, kiedy policjanci w szczególny sposób troszczą się o najmłodszych i robią wszystko, aby zapewnić im bezpieczny wypoczynek - na obozach, koloniach lub w miejscu ich zamieszkania. W ramach akcji profilaktycznej „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” tczewscy funkcjonariusze odwiedzają miejsca wypoczynku i rozmawiają z dziećmi oraz młodzieżą o tym, jak bezpiecznie zachowywać się nad wodą i podczas wakacji. 9 sierpnia st. asp. Anna Kinder odwiedziła dzieci, biorące udział w półkolonii zorganizowanej w Szkole Podstawowej nr 4 w Tczewie. Policjantka przypomniała, jak zadbać o swoje bezpieczeństwo zwłaszcza nad wodą, ale także podczas pobytu w domu. Rozmawiając o bezpieczeństwie nad wodą funkcjonariuszka podkreśliła, że bezpieczna kąpiel to taka, kiedy przestrzegamy kilku najważniejszych zasad:

 

 • pływanie tylko w miejscach wyznaczonych i strzeżonych przez ratowników,

   

 • unikanie wchodzenia do wody oznaczonej zakazami kąpieli,

   

 • unikanie wchodzenia do wód nieznanych, gdzie mogą występować zdradliwe prądy wodne,

   

 • unikanie samotnych kąpieli, z dala od brzegu i nadzoru osób dorosłych.

 

W ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” zachęcała wszystkich do wzięcia udziału w konkursie plastyczno-filmowym pn. „Artystyczny przeWODNIK” promującym bezpieczne zachowania w trakcie wypoczynku nad wodą. Podczas spotkania policjantka opowiadała również, co należy zrobić, kiedy spotyka nas nieprzewidziana i trudna sytuacja oraz jak zachowywać się w kontaktach z osobami obcymi.

 

Wakacje to czas letnich urlopów, jednak od bezpieczeństwa urlopu wziąć nie można. Przed nami jeszcze trzy tygodnie letniego wypoczynku. Nieustannie apelujemy o rozwagę i ostrożność nad wodą oraz na drodze. Wspólnie sprawmy, aby wszyscy wrócili bezpiecznie z wakacyjnych podróży.

 

KPP Tczew

Wawrzyniec Mocny

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu tczewska.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe