Gaz w budynku wielorodzinnym. Zderzenie z drzewem i kraksa dwóch pojazdów. KRONIKA STRAŻACKA 2-8.08.2021

  • 11.08.2021, 14:02
  • Wawrzyniec Mocny
Gaz w budynku wielorodzinnym. Zderzenie z drzewem i kraksa dwóch pojazdów.…

Podziel się:

Oceń:

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Tczewie informuje, że w dniach 2-8 sierpnia 2021 zanotowano łącznie 35 zdarzenia w tym 4 pożary, 30 miejscowych zagrożeń oraz alarm fałszywy.

Woń gazu w budynku wielorodzinnym

PELPLIN. 2 sierpnia przy ul. Mickiewicza zastano mieszkańców budynku wielorodzinnego opuszczających swoje mieszkania. Udzielono pomocy w opuszczeniu budynku trzem starszym osobom. Wraz z przybyłym na miejsce Pogotowiem Gazowym przystąpiono do sprawdzania mieszkań. W dwóch z nich stwierdzono nieszczelność butli gazowych 11kg propan-butan. Po odłączeniu butli od kuchenek gazowych i przewietrzeniu pomieszczeń działania zakończono. W zdarzeniu brał udział zastęp z JRG Tczew oraz 2 zastępy z OSP Pelplin.

 

Zderzenie z drzewem w Nowej Cerkwii

GM. MORZESZCZYN. 3 sierpnia w Nowej Cerkwii doszło do poważnego wypadku. Na miejscu zdarzenia zastano pojazd osobowy po zderzeniu z drzewem. Wskutek wypadku poszkodowana została kobieta oraz dwoje dzieci. Działania przybyłych na miejsce zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy osobom poszkodowanym oraz na zebraniu z jezdni płynów eksploatacyjnych pojazdu i elementów karoserii. Dwie osoby zostały przetransportowane do szpitali karetkami Państwowego Ratownictwa Medycznego, jedna osoba śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. W zdarzeniu brały udział po jednym zastępie z JRG Tczew, JRG Starogard Gdański, OSP Morzeszczyn, OSP Nowa Cerkiew, OSP Pelplin.

 

Kolizja na al. Solidarności

TCZEW. 4 sierpnia na al. Solidarności doszło do kolizji samochodu osobowego oraz bankowozu. Przybyli na miejsce strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia oraz udzielili pomocy medycznej kierowcy pojazdu osobowego, który w trakcie trwania działań zgłosił pogorszenie samopoczucia. Konieczne było także zebranie za pomocą sorbentu płynów eksploatacyjnych. W działaniach udział brał zastęp z JRG Tczew.

 

opr. (tomm)/KP PSP Tczew

Wawrzyniec Mocny

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu tczewska.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe