Ciągnik nie ustąpił pierwszeństwa motocykliście

  • 15.07.2021, 11:38
  • Źródło: KPP Tczew
Ciągnik nie ustąpił pierwszeństwa motocykliście

Podziel się:

Oceń:

Wczoraj tczewscy policjanci pracowali w miejscu wypadku drogowego, do którego doszło na drodze krajowej nr 91 w miejscowości Narkowy. Według wstępnych policyjnych ustaleń wynika, że 57-letni kierowca ciągnika rolniczego nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu motocykliście, który następnie się przewrócił. 45-letni motocyklista z obrażeniami ciała został zabrany do szpitala. Obecnie mundurowi wyjaśniają okoliczności tego zdarzenia i apelują o stosowanie się do przepisów ruchu drogowego.

Wczoraj przed godziną 12 oficer dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Tczewie otrzymał zgłoszenie o wypadku drogowym, do którego doszło na drodze krajowej nr 91 w miejscowości Narkowy. Przyjmujący zgłoszenie policjant, w to miejsce natychmiast wysłał funkcjonariuszy z wydziału ruchu drogowego, którzy wstępnie ustalili, że 57-letni mieszkaniec powiatu tczewskiego wjeżdżając na drogę krajową ciągnikiem rolniczym, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu motocykliście jadącemu tą drogą, który następnie się przewrócił. W wyniku tego zdarzenia motocyklista z obrażeniami ciała trafił do szpitala.

Technik kryminalistyki sfotografował miejsce zdarzenia oraz wykonał szkic sytuacyjny. Ujawnione i zabezpieczone na miejscu ślady pomogą policjantom w ustaleniu bliższych okoliczności tego wypadku. Mundurowi przebadali kierowców na zawartość alkoholu w organizmie, gdzie okazało się, że byli trzeźwi.

Policjanci apelują do kierowców o rozwagę i ostrożność przy włączaniu się do ruchu. Z policyjnych statystyk wynika, że nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu to jedna z najczęstszych przyczyn kolizji i wypadków w ruchu drogowym. Pamiętajmy, że dobrym kierowcą nie jest ten, komu wydaje się, że potrafi dobrze jeździć, ale ten, kogo umiejętności przewidywania przewyższają umiejętności jazdy.

Źródło: KPP Tczew

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu tczewska.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
:(
:( 15.07.2021, 12:09
"że 57-letni kierowca ciągnika rolniczego nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu motocykliście, który następnie się przewrócił. 45-letni motocyklista z obrażeniami ciała został zabrany do szpitala."
"że 57-letni mieszkaniec powiatu tczewskiego wjeżdżając na drogę krajową ciągnikiem rolniczym, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu motocykliście jadącemu tą drogą, który następnie się przewrócił. W wyniku tego zdarzenia motocyklista z obrażeniami ciała trafił do szpitala."
Nie wystarczyło raz napisać?

Pozostałe