Zawody pożarnicze. Sprawdzian dla OSP i gratka dla maluchów ZOBACZ! [GALERIA ZDJĘĆ]

  • 29.06.2021, 12:04
  • redakcja
Zawody pożarnicze. Sprawdzian dla OSP i gratka dla maluchów ZOBACZ! [GALERIA… UG Tczew

Podziel się:

Oceń:

W niedzielę 27 czerwca 2021 roku odbyły się w Bałdowie Gminne Zawody Pożarnicze, w których wzięło udział 8 jednostek OSP z terenu gminy oraz 2 młodzieżowe drużyny pożarnicze ze Swarożyna i Boroszewa. Połączone je z piknikiem rodzinnym przy pięknej, słonecznej pogodzie były idealną okazją do zaprezentowania sprawności bojowej naszych Druhów.

Zawody składały się z dwóch etapów: sztafety, oraz ćwiczeń bojowych. I chociaż zawody miały charakter rodzinnego pikniku, to podczas rywalizacji nie było taryfy ulgowej.

Ostatecznie pierwsze miejsce zajęła drużyna z OSP Gniszewo, następnie OSP Swarożyn, OSP Turze. Zawody odbyły się w przyjacielskiej, miłej i sportowej atmosferze. Na zakończenie zawodów Wójt Gminy Tczew – Krzysztof Augustyniak z Sołtysem - Łukaszem Kowalskim oraz Julianem Grygolcem wręczyli uczestniczącym drużynom puchary oraz pamiątkowe dyplomy.

- Gratuluje wszystkim drużynom, w szczególności cieszy widok dwóch drużyn młodzieżowych, bo to jest szansa, że w przyszłości zasilą oni jednostki w naszej gminie. Życzę wszystkim strażakom tyle samo wyjazdów co powrotów, abyśmy mogli spotkać się w komplecie na kolejnych zawodach - powiedział Wójt Gminy Tczew Krzysztof Augustyniak.

Organizatorem tegorocznych zawodów była Ochotnicza Straż Pożarna z Gniszewa oraz Sołectwo Bałdowo przy wsparciu Gminy Tczew.

O animacje dla dzieci zadbała niezastąpiona Magdalena Burchardt; wata cukrowa, popcorn i loteria fantowa to atrakcje, o które zadbały Panie z sołectwa Bałdowo reprezentujące Stowarzyszenie „Kociewie z pasją”. Każdy mógł się posilić kiełbaską z grilla o co zadbało OSP Gniszewo, jak również zapoznać się z pracą i wyposażeniem wozów strażackich.


 

Opr. (red.)/UG Tczew

html_redakcja

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu tczewska.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe