Wypadki, w tym zderzenie z łosiem oraz opony na torowisku. KRONIKA STRAŻACKA 31.05-6.06.2021

  • 11.06.2021, 09:53
  • redakcja
Wypadki, w tym zderzenie z łosiem oraz opony na torowisku. KRONIKA STRAŻACKA…

Podziel się:

Oceń:

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Tczewie informuje, że w dniach od 31 maja - 6 czerwca br. zanotowano łącznie 40 zdarzeń w tym 3 pożary oraz 37 miejscowych zagrożeń.

Zderzenie ciężarówki i auta osobowego

GM. TCZEW. 31 maja w Zwierzynku doszło do poważnego w skutkach wypadku drogowego.

Po dotarciu na miejsce zastano zderzenie samochodu osobowego oraz samochodu ciężarowego. Działania zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu wsparcia psychicznego kierowcy pojazdu osobowego do czasu przybycia Zespołu Ratownictwa Medycznego oraz pomocy pracownikom obsługi autostrady w usunięciu płynów eksploatacyjnych z jezdni. W zdarzeniu brały udział 1 zastęp z JRG Tczew oraz 1 zastęp z OSP Swarożyn.

 

 

Dachowanie w Bałdowie

GM. TCZEW. 1 czerwca doszło do kolejnego niebezpiecznego zdarzenia na drodze powiatowej w Bałdowie przy ul. długiej.

Przybyłe na miejsce zastępy straży zastały samochód osobowy, który po zjechaniu z drogi i uderzeniu w drzewo leżał na dachu. Wewnątrz znajdowała się nieprzytomna osoba poszkodowana. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, pomocy Zespołowi Ratownictwa Medycznego w udzieleniu pomocy medycznej oraz ewakuacji poszkodowanego z pojazdu przez bagażnik. Po ustawieniu na koła i zepchnięciu pojazdu na jezdnię działania zakończono. W likwidacji skutków zdarzenia udział brały 2 zastępy z JRG Tczew oraz 1 zastęp z OSP Gniszewo.

 

To mogło skończyć się wykolejeniem pociągu!!

TCZEW. 2 czerwca, na miejscu przy u. Poligonowej zastano cztery opony samochodowe leżące na torach kolejowych. Celowe działanie mogło doprowadzić do katastrofy w ruchu kolejowym. Działania straży polegały na usunięciu opon z torowiska. W zdarzeniu brał udział 1 zastęp z JRG Tczew.

 

Zderzenie samochodu osobowego z łosiem

GM. TCZEW. 3 czerwca w Waćmierzu na autostradzie A1 doszło do uderzenia samochodu osobowego w łosia. Na miejscu zdarzenia zastano samochód osobowy z uszkodzeniami karoserii w wyniku zderzenia z łosiem. Osoby podróżujące pojazdem znajdowały się poza autem a ciało łosia znajdowało się na poboczu drogi, 200 metrów wcześniej niż pojazd.

Działania zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, usunięciu wnętrzności i krwi zwierzęcia z jezdni. W zdarzeniu udział brały zastęp: z JRG Tczew, z OSP Swarożyn oraz z OSP Pelplin.

 

Pożar i jedna osoba poszkodowana

TCZEW. 5 czerwca przy ul. Skarszewskiej doszło do pożaru pomieszczenia galwanizacji.

Po dotarciu na miejsce zdarzenia zastano silnie zadymione pomieszczenia firmy produkcyjnej. Dwie roty wyposażone w aparaty ochrony dróg oddechowych, kamerę termowizyjną oraz dwie linie gaśnicze przystąpiły do rozpoznania i zlokalizowania źródła pożaru. Po dotarciu do miejsca pożaru oraz wyważeniu drzwi przystąpiono do podania dwóch prądów gaśniczych na palącą się instalację technologiczną. Po ugaszeniu pożaru, przewietrzeniu pomieszczeń oraz sprawdzeniu ich detektorem wielogazowym działania zakończono.

Wskutek pożaru jedna osoba została poszkodowana i przewieziona do szpitala przez Zespół Ratownictwa Medycznego. W działaniach udział brało 5 zastępów JRG Tczew, zastęp OSP Gniszewo oraz zastęp OSP Miłobądz.

 

* Poprzednia kronika strażacka, która pojawiła się na naszym portalu była nieaktualna. Powodem jest pomyłka podczas wstawiania materiału. Za błąd przepraszam naszych internautów.

 

(tomm)

html_redakcja

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu tczewska.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe