31-LATEK ODPOWIE ZA PRZYWŁASZCZENIE SAMOCHODU I WIERTARKI

  • 22.04.2021, 13:00
  • Źródło: KPP Tczew
31-LATEK ODPOWIE ZA PRZYWŁASZCZENIE SAMOCHODU I WIERTARKI

Podziel się:

Oceń:

Policjanci zatrzymali 31-latka, który był poszukiwany nakazem doprowadzenia do aresztu śledczego za popełnione wcześniej przestępstwo kradzieży. Dodatkowo okazało się, że zatrzymany mieszkaniec powiatu tczewskiego miał związek z przestępstwem przywłaszczenia samochodu oraz wiertarki wartych łącznie 2,5 tys. złotych. Mundurowi odzyskali przywłaszczone przedmioty. Wczoraj śledczy przedstawili zatrzymanemu mężczyźnie zarzuty. Po przesłuchaniu mundurowi przekonwojowali 31-latka do aresztu śledczego,

19 kwietnia przed godziną 12 policjanci z referatu patrolowo-interwencyjnego podczas patrolowania ulicy Armii Krajowej zauważyli mężczyznę, który przypominał osobę poszukiwaną. Funkcjonariusze podczas legitymowania 31-latka sprawdzili go w policyjnych systemach. Przypuszczenia mundurowych potwierdziły się, gdyż mieszkaniec powiatu tczewskiego był poszukiwany nakazem doprowadzenia do aresztu śledczego. Za popełnione przestępstwo kradzieży sąd skazał mężczyznę na karę 6 miesięcy pozbawienia wolności. Stróże prawa zatrzymali mężczyznę, którego doprowadzili do miejscowej komendy.

Kryminalni dodatkowo ustalili, że zatrzymany mężczyzna ma związek z przestępstwem przywłaszczenia mienia. Według ustaleń mundurowych sprawca 6 kwietnia br. przywłaszczył samochód oraz wiertarkę należącą do pracodawcy i od tego czasu nie pojawił się w pracy. W wyniku tego przestępstwa powstały straty na kwotę 2,5 tys. złotych. Funkcjonariusze odzyskali przywłaszczone przedmioty, które zostały zwrócone właścicielowi.

Następnego dnia śledczy na podstawie zebranego materiału dowodowego przedstawili zatrzymanemu mężczyźnie zarzuty dotyczące przywłaszczenia mienia, a następnie mundurowi odkonwojowali go do aresztu śledczego, gdzie odbywać będzie orzeczoną przez sąd karę pozbawienia wolności.

Źródło: KPP Tczew

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu tczewska.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe