22-latka jechała 106 km na godzinę przez Szprudowo. Przekraczają znacznie prędkość i tracą prawo jazdy

  • 19.03.2021, 14:00 (aktualizacja 19.03.2021, 14:42)
  • Wawrzyniec Mocny
22-latka jechała 106 km na godzinę przez Szprudowo. Przekraczają znacznie… KPP Tczew

Podziel się:

Oceń:

Pomimo policyjnych apeli dotyczących rozwagi i przestrzegania obowiązujących przepisów wciąż nie brakuje nieodpowiedzialnych kierowców, którzy nadmiernie przekraczają prędkość. W ostatnich dniach tczewscy mundurowi zatrzymali 3 prawa jazdy za przekroczenie dozwolonej prędkości o więcej niż 50 km/h w obszarze zabudowanym. Dodatkowo kierowcy, którzy stracili prawa jazdy, otrzymali mandaty oraz po 10 punktów karnych. Funkcjonariusze apelują do wszystkich kierowców o rozwagę i bezpieczną jazdę.

Policjanci z wydziału ruchu drogowego dbając o bezpieczeństwo na drogach, szczególną uwagę zwracają na wykroczenia popełniane przez kierujących pojazdami. W codziennej służbie skupiają się głównie na kontrolowaniu prędkości jazdy kierowców oraz ujawnianiu wykroczeń będących najczęstszymi przyczynami wypadków drogowych. 16 marca funkcjonariusze z tczewskiej drogówki w godzinach porannych zatrzymali 3 kierowcom prawa jazdy za przekroczenie dozwolonej prędkości o więcej niż 50 km/h w obszarze zabudowanym.

 

- Pierwsze nadmierne przekroczenie prędkości mundurowi zauważyli w miejscowości Szprudowo, gdzie 22-letnia mieszkanka powiatu tczewskiego jechała volkswagenem 106 km/h – relacjonuje asp. sztab. Dawid Krajewski, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Tczewie. - Nieznacznie mniej na liczniku swojego peugeota miał 40-letni mieszkaniec powiatu tczewskiego, który w Bielawkach pędził 104 km/h. Nadmierna prędkość była również przyczyną zatrzymania do kontroli drogowej 30-latki, którą policyjny radar namierzył w Tczewie. Okazało się, że kobieta swoim BMW pędziła z prędkością 103 km/ h, czyli o 53 km/h za szybko. Wszyscy kierowcy oprócz zatrzymanych na 3 miesiące uprawnień do kierowania, zostali ukarani mandatami oraz punktami karnymi.

 

Policjanci przypominają, że nadmierna prędkość to jedna z głównych przyczyn wypadków i kolizji na drogach, dlatego kierowca, który przekroczy dozwoloną prędkość o więcej niż 50 km/h w obszarze zabudowanym, musi liczyć się z odebraniem prawa jazdy na trzy miesiące. Jeżeli pomimo zakazu będzie w tym okresie kierował pojazdem, trzymiesięczny okres zakazu będzie przedłużony do sześciu miesięcy. W przypadku, gdy kierowca ponownie zlekceważy ten zakaz i wsiądzie za kierownicę, starosta wyda decyzję o cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdem.

 

Opr. (tomm)/KPP Tczew

Wawrzyniec Mocny

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu tczewska.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe