Groźne pożary w tym wybuch ognia w pelplińskiej drukarni i poważny wypadek. KRONIKA STRAŻACKA 22-27.02.2021

  • 03.03.2021, 09:26
  • Wawrzyniec Mocny
Groźne pożary w tym wybuch ognia w pelplińskiej drukarni i poważny wypadek.… pixabay

Podziel się:

Oceń:

Podczas minionego tygodnia strażacy w wyniku podejmowanych interwencji byli wyjątkowo aktywni. Doszło do wielu groźnych pożarów, spośród których najpoważniejsze dotyczyły pożaru w drukarni i w mieszkaniach w gminie Gniew i Tczewie. W sumie odnotowano 18 pożarów.

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Tczewie informuje, że w dniach 22 – 28 lurt br. zanotowano łącznie 28 zdarzeń w tym 8 pożarów, 18 miejscowych zagrożeń oraz 2 alarmy fałszywe.

 

Ważniejsze zdarzenia:

 

Wybuch ognia w budynku drukarni

PELPLIN. 22 lutego odebrano zgłoszeni o pożarze w budynku drukarni. Po dotarciu na miejsce zdarzenia zastano zadymione pomieszczenie. Palił się falownik sterujący pracą wentylatorów. Dzięki szybkiemu działaniu pracowników pożar ugaszono przy użyciu gaśnic proszkowych. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz sprawdzeniu kamerą termowizyjną ewentualnych zarzewi ognia. Pomieszczenia sprawdzono również miernikiem wielogazowym na obecność tlenku węgla. W działaniach brały udział 2 zastępy z JRG Tczew oraz 3 zastępy z OPS Pelplin.

 

Zderzenie dwóch aut osobowych

TCZEW. 25 lutego tczewscy strażacy podejmowali interwencje do wypadku drogowego w Tczewie. Na miejscu zastano zderzenie dwóch samochodów osobowych. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu pierwszej pomocy osobie poszkodowanej. Poza tym odłączono akumulatory oraz sprzątnięto jezdnie z porozbijanych części karoserii. W zdarzeniu brał udział zastęp z JRG Tczew.

 

Ogień w mieszkaniu

TCZEW. 26 lutego zastępy straży pożarnej zadysponowano do pożaru w mieszkaniu w Tczewie. o dotarciu na miejsce zdarzenia zastano zadymione mieszkanie w budynku wielorodzinnym. Ratownicy wyposażeni w aparaty ochrony dróg oddechowych podali jeden prąd wody na palącą się kuchenkę gazową w pomieszczeniu kuchni. W skutek pożaru nikt nie został ranny. W zdarzeniu brał udział 3 zastępy z JRG.

 

Wybuch ognia w kuchni

GM. GNIEW. 27 lutego kilka zastępów strażackich zostało zaangażowanych do pożaru w kuchni w jednym z mieszkań w Kursztynie. Działania polegały na wyłączeniu prądu, podaniu jednego prądu gaśniczego oraz udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy. W wyniku zadymienia poszkodowane zostały 3 osoby. W zdarzeniu brały udział: 1 zastęp z JRG Tczew, 3 zastępy z OSP Gniew oraz 1 zastęp z OSP Pelplin.

 

Opr. (tomm)/KP PSP Tczew

 

Wawrzyniec Mocny

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu tczewska.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Gość
Gość 19.03.2021, 12:16
Może i składają podziękowania prezesowi szpitali Tczewskich ale tu widać że pacjenci zakładając że jest zagrożenie Covidem zostali przeczolgani przez dwa pietra

Pozostałe