3,5 mln złotych na odnowienie gniewskiej starówki

  • 02.03.2021, 12:00
  • Wawrzyniec Mocny
3,5 mln złotych na odnowienie gniewskiej starówki UMiG Gniew

Podziel się:

Oceń:

Rewitalizowany od kilku lat Gniew, stoi przed kolejnym dużym wyzwaniem. Zmodernizowane zostaną następne obszary gniewskiej starówki i podzamcza, którym przywrócony zostanie dawny blask.

18 lutego dokonano wyboru najkorzystniejszej oferty złożonej w ramach przetargu na Rewitalizację zdegradowanej przestrzeni starego miasta i podzamcza w Gniewie w formule zaprojektuj-wybuduj. W środę, 24 lutego burmistrz Maciej Czarnecki podpisał umowę z wykonawcą inwestycji firmą Graniiusz Pylak ze Strzegoma. Inwestycja wyniesie prawie 3,5 miliona złotych. Prace zakończą się we wrześniu 2022 roku.

Do przetargu stanęło 5 chętnych wykonawców, jednak to strzegomskie przedsiębiorstwo złożyło najkorzystniejszą ofertę, dlatego też wybrano je do realizacji inwestycji.

Rewitalizacja zdegradowanej przestrzeni Starego Miasta i Podzamcza w Gniewie realizowana będzie w formule zaprojektuj i wybuduj. W ciągu dwóch miesięcy powinniśmy poznać zaprojektowaną przez wykonawcę koncepcję rewitalizacji miasta. Samą inwestycję podzielono na dwie części.

Pierwsza obejmie przebudowę infrastruktury technicznej i montaż elementów małej architektury w ulicach: Pod Basztą, Sambora, Dolny Podmur, Kościelnej, ks. Kursikowskiego, Spichrzowej, Jakusz Gostomskiego. Druga część inwestycji polegać będzie na zagospodarowaniu skwerku przy ul. Wiślanej.

 

- Od 2017 roku Gniew przechodzi gruntowny proces rewitalizacji – mówi Maciej Czarnecki, burmistrz Gniewa. - Zmodernizowano już starówkę i część ulic wokół gniewskiego rynku, teraz czas na kolejne rejony miasta. Dzięki inwestycjom, które mają na celu podkreślenia walorów kulturowych przestrzeni publicznej w ramach zabytkowego układu urbanistycznego miasta, Gniew zyskuje na swojej atrakcyjności. Przed nami kolejne duże przedsięwzięcie stworzenia przyjaznej infrastruktury w rejonach starówki i podzamcza w Gniewie, polegające na modernizacji i przebudowie ulic wraz z optymalizacją rozwiązań komunikacyjnych i drogowych. Mamy nadzieję, że dzięki tym pracom nowe obszary miejskie zyskają dawny blask, a jakość codziennego życia mieszkańców zdecydowanie się polepszy.

 

Opr. (tomm)/UMiG Gniew

 

Wawrzyniec Mocny

Zdjęcia (4)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu tczewska.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe