Pełna mobilizacja w akcji zima

  • 22.02.2021, 13:00
  • Źródło: Gmina Gniew
Pełna mobilizacja w akcji zima

Podziel się:

Oceń:

Zima nie odpuszcza, a trudne warunki atmosferyczne towarzyszą nam już od kilku tygodni. Nie da się ukryć, że choć biały puch dodaje uroku, stawia nas w najwyższej gotowości. Odśnieżanie chodników i ulic to tylko niektóre z obowiązków, z którymi mierzymy się w ostatnim czasie. Zadania związane z akcją zima, bo tak w skrócie określa się ogół zadań związanych z utrzymaniem przejezdności dróg w sezonie zimowym, wykonuje w naszej gminie spółka Inwest-Kom. Z dyspozytorem zimowego utrzymania kontaktować się można pod numerem telefonu: 536 514 199.

Inwest-Kom w ramach realizacji zadania odśnieża około 14 km dróg w mieście i ponad 200 km dróg na terenach wiejskich. Priorytetowo odśnieżane są drogi, na których utrzymywana jest komunikacja publiczna i przewozy szkolne. Najważniejsze w tym zakresie jest utrzymania ciągłej przejezdności dróg.

Spółka postawiona jest w stanie najwyższej gotowości do usuwania niekorzystnych skutków trwającej zimy. W celu jeszcze bardziej sprawnego działania Inwest-Kom podnajmuje mieszkańców i lokalnych przedsiębiorców, którzy dysponując własnym specjalistycznym sprzętem, wspólnie ze spółką realizują zadania związane z zimowym utrzymaniem dróg. Wszystkim, którzy aktywnie włączają się w akcję zima, serdecznie dziękujemy za zaangażowanie.

Wszelkie problemy i trudności napotkane na drogach gminy Gniew zgłaszać można do dyspozytora zimowego utrzymania dróg pod numerem telefonu 536 514 199. 

W związku z trudnymi warunkami, jakie panują w ostatnim czasie Urząd Gminy Gniew prosi jednak mieszkańców o wyrozumiałość i cierpliwość.

Źródło: Gmina Gniew

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu tczewska.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe