Aplikują o zagospodarowanie terenu nad stawem w Szprudowie. Wniosek z programu Aktywne Sołectwo Pomorskie

  • 19.02.2021, 16:00
  • Wawrzyniec Mocny
Aplikują o zagospodarowanie terenu nad stawem w Szprudowie. Wniosek z… UMiG Gniew

Podziel się:

Oceń:

Gmin Gniew złożyła wniosek aplikacyjny w ramach programu Aktywne Sołectwo Pomorskie, na realizację projektu pn. Wspólna integracja nad stawem. Inicjatywa ma na celu zagospodarowanie terenu nad stawem w Szprudowie, który służyć ma lokalnej społeczności.

Zadanie polegać będzie na budowie drewnianej altany wraz z ławkami i stołem, które wykorzystywane będą podczas organizacji lokalnych wydarzeń kulturalnych i spotkań, w celu integracji społeczności wsi Szprudowo. Zagospodarowanie terenu da także duże możliwości wypoczynku mieszkańcom.

Staw w Szprudowie zlokalizowany jest w centrum wsi, w pobliżu świetlicy wiejskiej i boiska sportowego. W ramach środków pochodzących z Funduszu Sołeckiego i budżetu gminy Gniew staw w 2020 r. został wyczyszczony oraz pogłębiony, a ziemia wokół zbiornika rozplantowana i wyrównana. Dzięki tym zabiegom we wsi powstał atrakcyjny teren rekreacyjny z oczkiem wodnym.

 

- Mamy nadzieję, że nasz wniosek zostanie pozytywnie rozpatrzony i będziemy mogli z powodzeniem zrealizować ten projekt – mówi burmistrz Maciej Czarnecki. - Jestem pewny, że zagospodarowanie terenu w Szprudowie korzystnie wpłynie na poprawę jakości życia kulturalnego i towarzyskiego lokalnej społeczności. Już dzisiaj serdecznie dziękuję sołtysowi Sołectwa Szprudowo i mieszkańcom za zaangażowanie w poprawę wizerunku wsi

 

dodajmy, że Urząd Miasta i Gminy Gniew w ramach programu może pozyskać 10 tys. zł. O przyznaniu dotacji zadecyduje Sejmik Województwa Pomorskiego. Wyniki poznamy w maju tego roku.

 

Opr. (tomm)/UMiG Gniew

Wawrzyniec Mocny

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu tczewska.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe