Stypendia Sportowe Burmistrza Miasta i Gminy Pelplin dla uczniów Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Pelplinie.

  • 17.02.2021, 13:00
  • Źródło: UM Pelplin
Stypendia Sportowe Burmistrza Miasta i Gminy Pelplin dla uczniów Specjalnego…

Podziel się:

Oceń:

Sport jest przełamywaniem własnych słabości i ograniczeń.

Osiągnięcia, rezultaty sportowe podczas zawodów różnej rangi świadczą o wysokim poziomie przygotowania i odpowiednich predyspozycjach zawodnika. Ciężka praca zawodników, uczniów Specjalnego Ośrodka Szkolno  - Wychowawczego w Pelplinie została doceniona przez Burmistrza Miasta i Gminy Pelplin Mirosława Chyłę poprzez przyznanie stypendium sportowego oraz wręczenia listu gratulacyjnego dnia 12.02.2021.

Anna Kupczyk, Filip Laskowski, Filip Rąbała - zawodnicy klubu Olimpiady Specjalne Polska reprezentowali Województwo Pomorskie podczas Ogólnopolskich Igrzysk Olimpiad Specjalnych w Zakopanem w biegu na rakietach śnieżnych. Do Pelplina zawodnicy wrócili z medalami oraz wielkimi osiągnięciami. Złote, srebrne, brązowe medale były świadectwem ich ciężkiej pracy oraz symbolem pokonywania własnych słabości i ograniczeń.

Wielkie wyróżnienie zawodników na pewno stanie się impulsem do dalszych treningów oraz umocni dążenia do realizacji marzeń sportowych.

Podczas spotkania uczniowie otrzymali gratulacje oraz wiele ciepłych słów od dyrektora Małgorzaty Domachowskiej. Wzruszeni rodzice serdecznie podziękowali wszystkim, którzy wspierali zawodników oraz pomogli w osiągnięciu zaplanowanego celu. Z dumą gratulowali swoim dzieciom oraz podkreślali jak istotna jest integracja, szacunek, akceptacja oraz poczucie wspólnoty.

Mottem każdego zawodnika Olimpiad Specjalnych są słowa przysięgi olimpijskiej wypowiadane w trakcie ceremonii otwarcia zawodów sportowych „Pragnę zwyciężyć, lecz jeśli nie będę mógł zwyciężyć, niech będę dzielny w swym wysiłku.” Słowa przysięgi towarzyszą zawodnikom podczas przygotowań do zawodów są dowodem na to, że sport przełamuje bariery. Pomaga przekraczać granice nie tylko samych sportowców. Daje szansę zawodnikom na trenowanie oraz receptę najlepszą na świecie.

Źródło: UM Pelplin

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu tczewska.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe