POLICJANCI ZADBALI O BEZPIECZEŃSTWO PIESZYCH

  • 25.01.2021, 15:00
  • Źródło: KPP Tczew
POLICJANCI ZADBALI O BEZPIECZEŃSTWO PIESZYCH

Podziel się:

Oceń:

22 stycznia br. pomorscy policjanci zwrócili szczególną uwagę na niechronionych uczestników ruchu drogowego. Więcej patroli i więcej kontroli, których celem było zmniejszenie ilości zdarzeń z udziałem pieszych i rowerzystów.

Na terenie województwa pomorskiego zostały przeprowadzone wzmożone kontrole mające na celu zapewnienie bezpieczeństwa niechronionym uczestnikom ruchu drogowego. Ich celem jest zmniejszenie ilości zdarzeń z udziałem pieszych i rowerzystów oraz przypomnienie, że piesi i rowerzyści są pełnoprawnymi uczestnikami ruchu drogowego.

Od wczesnych godzin porannych, na drogach naszego województwa zobaczyć można było większą ilość policjantów, którzy zwracali szczególną uwagę na wykroczenia popełniane przez niechronionych uczestników ruchu drogowego oraz zachowanie innych uczestników ruchu wobec pieszych i rowerzystów.

Okres zimowy to trudny czas dla wszystkich uczestników ruchu drogowego. Szybko zapadający zmrok oraz opady zmniejszają widoczność, a śliska nawierzchnia wydłuża drogę zatrzymania pojazdu. Warto w tym czasie stosować elementy odblaskowe, nie tylko poza miastem.

Policja apeluje do rowerzystów o prawidłowe oświetlenie rowerów, a do pieszych o upewnienie się, co do możliwości bezpiecznego przejścia na drugą stronę ulicy.

W rejonach przejść dla pieszych dochodzi do największej ilości zdarzeń z udziałem niechronionych uczestników ruchu drogowego.

Źródło: KPP Tczew

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu tczewska.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe