Policyjne patrole egzekwują dziś zachowania pieszych i przestrzeganie ich praw na drodze

  • 22.01.2021, 11:17
  • Wawrzyniec Mocny
Policyjne patrole egzekwują dziś zachowania pieszych i przestrzeganie… Archiwum tczewska.pl

Podziel się:

Oceń:

22 stycznia pomorscy policjanci zwracają szczególną uwagę na niechronionych uczestników ruchu drogowego. Oznacza to więcej patroli i więcej kontroli, których celem będzie zmniejszenie ilości niebezpiecznych zdarzeń z udziałem pieszych i rowerzystów. W ten sposób policjanci przypominają, że piesi i rowerzyści są pełnoprawnymi uczestnikami ruchu drogowego.

Kontrole trwają od wczesnych godzin porannych. Na drogach naszego województwa zobaczymy większą ilość policjantów, którzy będą zwracać szczególną uwagę na wykroczenia popełniane przez niechronionych uczestników ruchu drogowego oraz zachowanie innych uczestników ruchu wobec pieszych i rowerzystów.

Okres zimowy to trudny czas dla wszystkich uczestników ruchu drogowego. Szybko zapadający zmrok oraz opady zmniejszają widoczność, a śliska nawierzchnia wydłuża drogę zatrzymania pojazdu. Warto w tym czasie stosować elementy odblaskowe, nie tylko poza miastem.

 

Apelujemy do rowerzystów o prawidłowe oświetlenie rowerów, a do pieszych o upewnienie się, co do możliwości bezpiecznego przejścia na drugą stronę ulicy. Pamiętajmy, że w rejonach przejść dla pieszych dochodzi do największej ilości zdarzeń z udziałem pieszych i rowerzystów.

 

Info: KWP

Wawrzyniec Mocny

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu tczewska.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe