Nowy Ciężki Samochód Ratowniczo-Gaśniczy w OSP Miłobądz

  • 12.01.2021, 11:00
  • Źródło: Gmina Tczew
Nowy Ciężki Samochód Ratowniczo-Gaśniczy w OSP Miłobądz

Podziel się:

Oceń:

W dniu wczorajszym w godzinach wieczornych strażacy z OSP Miłobądz przywieźli nowy Ciężki Samochód Ratowniczo-Gaśniczy, który zakupili w ramach Programu Priorytetowego pn. „OGÓLNOPOLSKI PROGRAM FINANSOWANIA SŁUŻB RATOWNICZYCH”.

O godzinie 20.30 nowy samochód naszej gminnej jednostki przywitały delegacje z wszystkich OSP Gminy Tczew, OSP Rościszewo, OSP Wiślina, a następnie w kolumnie na sygnałach przemieścili się pod remizę w Miłobądzu.


Na placu wokół remizy czekali strażacy, mieszkańcy, najmłodsi – wszyscy zadowoleni z nowego pojazdu, który służyć będzie wszystkim mieszkańcom. Oprawa, którą przygotowali nowej Scanii wszyscy oczekujący na ten przyjazd pokazała jak bardzo ten zakup był potrzebny i oczekiwany.


- Każde wsparcie OSP nowym pojazdem to wielkie święto. Podnosimy zdolność bojową jednostki OSP, ale również integrujemy lokalną społeczność. Zwiększamy wspólnie troskę o życie, zdrowie i mienie naszych mieszkańców. – mówi Wójt Gminy Tczew Krzysztof Augustyniak.


Środki finansowe na realizacje zakupu zostały przyznane z:
-Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku, ze środków własnych oraz środków udostępnionych przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej – 299 990,00 zł
-Dotacji z Budżetu Gminy Tczew – 500 000,00 zł
- Dotacji z KSRG (Komenda Główna PSP) – 200 000,00 zł
 Łączny koszt pojazdu wyniósł 999 990,00 zł

 

Źródło: Gmina Tczew

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu tczewska.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe