Pandemia przyspieszyła niezbędne remonty w ośrodku niepełnosprawnych na Suchostrzygach

  • 12.12.2020, 11:39
  • Wawrzyniec Mocny
Pandemia przyspieszyła niezbędne remonty w ośrodku niepełnosprawnych na Suchostrzygach Z. Mocny

Podziel się:

Oceń:

TCZEW. W związku z pandemią koronawirusa wiele ośrodków działających na rzecz niepełnosprawnych i nie tylko, działa w zmienionym trybie. To także okazja, by przeprowadzić odkładane na później remonty. Tak też stało się i w Warsztatach Terapii Zajęciowej przy ul. Wigury 84, Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie.

W ośrodku prowadzone są bardzo intensywne prace remontowe, które obejmują modernizację kolejnych pomieszczeń, wymianę grzejników oraz przede wszystkim remont dachu i wymianę dachowej stolarki okiennej. Było nam to bardzo potrzebne. Szczęśliwie pojawił się odpowiedni program PFRON, z którego można było skorzystać. Wkład własny na inwestycję pozyskano od wszystkich tych, którym dobro placówki oraz osób niepełnosprawnych leży na sercu: od rodzin, sponsorów, z 1 procenta od podatników...

 

- Potrzeby mamy ciągle duże, ale wystarczy popatrzeć na zakres wykonanych robót,żeby się upewnić że żadna złotówka nie została zmarnowana – uważa wiceprzewodnicząca koła.

 

Jak to z końcem roku bywa, planowane jest też przyszłe funkcjonowanie WTZ i Dziennego Centrum Aktywności, uwzględniające specyfikę czasów – wszechobecnej pandemii koronawirusa. Jest sporo pomysłów, których na razie pracownicy ośrodka nie chcą zdradzać, jednak wiązane są z nimi duże nadzieje na lepszą pracę na rzecz podopiecznych ośrodka.

 

Niestety z powodu pandemii koronawirusa tradycyjny kiermasz bożnarodzeniowy, organizowany co roku w CKiS nie mógł się odbyć.

 

- Nasze tradycyjne Kiermasze musiały być odwołane. Wyroby, które zostały przygotowane prezentujemy w Internecie oraz na małej okazjonalnej wystawce w Ośrodku – mówi Anna Filipek – Kozioł, wiceprzewodnicząca PSONI w Tczewie. - Mają swój urok i swoich wiernych fanów, z czego się cieszymy ale jak wszyscy nie możemy doczekać się normalności. W dalszym ciągu marzymy o całorocznej galerii naszych prac, dostępnej dla mieszkańców. Mamy nadzieję, że w końcu to się uda.

 

Pracownicy ośrodka zapraszają do odwiedzania galeryjki ośrodka oraz do oglądania prezentacji rękodzieła niepełnosprawnych na fanpage na Facebooku PSONI. Przy okazji można też pomyśleć o jakiejś formie wsparcia stowarzyszenia...

 

 

(tomm)/fot. Z. Mocny

Wawrzyniec Mocny

Zdjęcia (7)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu tczewska.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe