Krewki nietrzeźwy wandal i sprawca pobicia. Zatrzymany za pobicie, uszkodzenie samochodu...

  • 24.11.2020, 07:30
  • redakcja
Krewki nietrzeźwy wandal i sprawca pobicia. Zatrzymany za pobicie, uszkodzenie… KPP Tczew

Podziel się:

Oceń:

Policjanci zatrzymali nietrzeźwego 37-letniego mieszkańca powiatu starogardzkiego, którego podejrzewali o pobicie dwóch mężczyzn, a także zniszczenia okularów i uszkodzenie samochodu. Według ustaleń mundurowych sprawca w przeciągu kilku minut zaatakował i pobił dwóch mężczyzn, uszkadzając jednemu z nich okulary.

Dodatkowo zatrzymany przez stróżów prawa mężczyzna kopiąc w samochód uszkodził karoserię. Funkcjonariusze doprowadzili zatrzymanego 37-latka do prokuratury, gdzie usłyszał zarzuty dotyczące uszkodzeń ciała oraz uszkodzeń mienia o charakterze chuligańskim.

 

20 listopada br. po godzinie 9.00 do policjantów z Komisariatu Policji w Pelplinie zgłosił się mężczyzna, który chwilę wcześniej miał zostać pobity przez nieznanego mu sprawcę. Mundurowi ustalili, że sprawca w chwili zdarzenia otworzył drzwi od samochodu, w którym siedział zgłaszający, a następnie zaczął go bić pięściami. Stróże prawa od razu ustalili rysopis sprawcy i zaczęli go poszukiwać.

Po kilku minutach funkcjonariusze otrzymali kolejne zgłoszenie o uszkodzenia samochodu. Stróże prawa podczas rozmowy z pokrzywdzonym mężczyzną ustalili, że sprawca podbiegł do jego mercedesa, zaczął szarpać za klamki oraz kopał w karoserię, a następnie uciekł. Śledczy ustalili, że w wyniku tego przestępstwa powstały straty na kwotę 6 tys. zł.

Funkcjonariusze zajmujący się tymi zdarzeniami ustalili, że związek z tymi przestępstwami ma ten sam sprawca, którego podczas poszukiwań zauważyli i zatrzymali na jednej z ulic Pelplina. Zatrzymany 37-latek trafił do policyjnego aresztu. Badanie na zawartość alkoholu w organizmie mężczyzny wykazało ponad 0,5 prom.

 

Według dalszych ustaleń mundurowych wynikało, że zatrzymany mężczyzna ma jeszcze związek z dwoma kolejnymi przestępstwami. Według ustaleń śledczych sprawca podszedł do mężczyzny, którego najpierw pobił, a następnie uszkodził mu okulary korekcyjne, powodując straty w wysokości tys. złotych.

W minioną sobotę policjanci doprowadzili mężczyznę do tczewskiej prokuratury, gdzie usłyszał zarzuty dotyczące dwóch uszkodzeń ciała oraz dwóch uszkodzeń mienia o charakterze chuligańskim. Śledczy wystąpili z wnioskiem do sądu o zastosowanie wobec 37-latka środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania. Decyzją sądu mężczyzna najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie.

 

Za popełnione przestępstwa grozi kara do 7,5 roku pozbawienia wolności.

 

Opr. (tomm)/KPP Tczew

html_redakcja

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu tczewska.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe