Kręta i Podgórna prawie gotowe

  • 29.10.2020, 10:08
  • Źródło: UM Tczew
Kręta i Podgórna prawie gotowe

Podziel się:

Oceń:

Ulice Kręta i Podgórna zmieniły się nie do poznania. Po kilkumiesięcznej przebudowie trwają jeszcze ostatnie prace porządkowe. W przyszłym tygodniu odbędą się odbiory techniczne.

Przebudowa obu ulic to inwestycja samorządu miasta, prowadzona przez Zakład Usług Komunalnych. Zakres prac przy obu ulicach był podobny. To gruntowana przebudowa nawierzchni wraz z infrastrukturą podziemną, utworzenie ciągów pieszo-jezdnych, wykonanie elementów małej architektury, zagospodarowanie zielenią, wykonanie oznakowania, wykonanie oświetlenia ulicznego, budowa monitoringu wizyjnego. Przebudowane zostało także skrzyżowanie ul. Zamkowej z Podgórną, przy ul. Podgórnej wykonane zostały zatoki postojowe.

Przebudowę ul. Krętej realizuje firma ROKA Budownictwo Sp. z o.o. ze Starogardu Gd. Koszt inwestycji to  1 mln zł. Ul. Podgórną przebudowuje  Firma Budowlano –Drogowa PRASBET z Grudziądza za 2 mln zł.

Prace zostały wykonane zgodnie z propozycjami  wyłonionymi podczas konkursu na opracowanie „Koncepcji urbanistyczno – architektonicznej zagospodarowania terenu ul. Krętej i wschodniego odcinka ul. Podgórnej w Tczewie”. Konkurs ogłoszony przez prezydenta Tczewa został rozstrzygnięty w 2017 r.

Inwestycje są częścią projektu pn. „Miasto od-nowa – rewitalizacja Starego Miasta i Zatorza w Tczewie” podlegającego współfinansowaniu z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020.

Źródło: UM Tczew

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu tczewska.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe