„Cztery pory roku w poezji z Kociewia” po raz drugi

  • 12.10.2020, 11:00
  • Źródło: UM Pelplin
„Cztery pory roku w poezji z Kociewia” po raz drugi

Podziel się:

Oceń:

To już po raz drugi Oddział Kociewski Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego w Pelplinie zorganizował w Bibliotece Diecezjalnej (współorganizator) wieczór poezji i muzyki z cyklu „Cztery pory roku w poezji z Kociewia”.

Dopisała wierna publiczność. Kilkadziesiąt osób z silną grupą z Collegium Marianum, licealistkami LO im. ks. Pasierba, stałymi bywalcami – m.in.  z Tczewa i Starogardu Gd. Na widowni burmistrz Mirosław Chyła ze swoja zastępczynią Ewą Nowogrodzką. Jak zwykle koncert nagrywało radio Głos, będzie więc retransmisja. Wiersze o lecie autorstwa twórców  związanych z Kociewiem czytał Jarosław Tyrański - jeden z filarów teatru Wybrzeże. Kompozycje J. S. Bacha, P, Rubika, W. Kilara, A. Piazzzoli, J. Masseneta, E. Morricone`a w mistrzowskim wykonaniu skrzypka Klaudiusza Rosoła oraz organisty Michała Rakowskiego.

Kolejny wieczór z tego cyklu poetycko-muzycznego w środę 21 października 2002 r. o godz. 18.00. Monika Janeczek-Toporowska czytała będzie wiersz o jesieni.

Autorem scenariuszy poszczególnych koncertów i pomysłodawcą cyklu oraz prowadzącym jest Bogdan Wiśniewski

Źródło: UM Pelplin

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu tczewska.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe