Mistrzostwa Polski Masters w Biegach Przełajowych Tczew 2020 w Gminie Tczew

  • 28.09.2020, 15:00
  • Źródło: Gmina Tczew
Mistrzostwa Polski Masters w Biegach Przełajowych Tczew 2020 w Gminie Tczew

Podziel się:

Oceń:

26 września 2020 roku na terenie naszej gminy odbyły się Mistrzostwa Polski Masters w Biegach Przełajowych Tczew 2020. Na linii startu pojawiło się blisko 250 zawodników, a zapisy jak mówił organizator zamknęły się prawie na dwa tygodnie przed startem.

Organizatorem wydarzenia było Powiatowe Centrum Sportu w Tczewie z dyr. Tomasz Tobiańskim na czele, i jak mogliśmy wszyscy zobaczyć – były to prawdziwie Mistrzostwa Polski. Zabezpieczony dojazd autokarem dla zawodników z Tczewa, przygotowane biuro zawodów z zabezpieczeniem sanitarnym, przygotowanymi nagrodami oraz medalami.

Na malowniczych terenach przy jeziorze Rokickim, przygotowana trasa o długości 10km (2 pętle) pozwoliła zawodnikom rywalizować w bardzo przyjemnych dla oka warunkach. Rywalizację podzielono na 16 kategorii oraz klasyfikację generalną w której odpowiedni 1 miejsca zajęli: Małgorzata Wasik z Malborka (39:21.37) oraz Mateusz Niemczyk z Starogardu Gdańskiego (31:37.30).

Wójt Gminy Tczew obecny na Mistrzostwach miał przyjemność udekorować pierwsze trójki z poszczególnych kategorii. – „Gratuluje wszystkim uczestnikom, którzy postawili w ten sobotni dzień na sport! Bieganie w naszych malowniczych terenach na pewno musi być przyjemnością, ale również motywacją do pokonania wyznaczonej odległości w jak najkrótszym czasie. Mamy nadzieję, że już wkrótce ponownie zobaczymy się na trasie biegowej.” – powiedział Wójt Gminy Tczew, Krzysztof Augustyniak.

Źródło: Gmina Tczew

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu tczewska.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe