Elektromobilność – przyszłość czy mrzonki?

  • 24.09.2020, 11:00
  • Źródło: Gmina Pelplin
Elektromobilność – przyszłość czy mrzonki?

Podziel się:

Oceń:

We wtorek, 22 września, mając na względzie m. in. powstającą w gminie Pelplin Strategię Elektromobilnmości oraz trwające wydarzenie „Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu 2020”, Burmistrz Miasta i Gminy Pelplin Mirosław Chyła oraz Zastępca Burmistrza Ewa Nowogordzka, wzięli udział w konferencji pt.: „Samochody elektryczne w służbie samorządu”.

Gospodarze konferencji zadbali nie tylko o część teoretyczną spotkania, ale również pokaz i jazdy testowe różnego rodzaju pojazdami o napędzie elektrycznym. Uczestnicy mogli więc zapoznać się z tematyką na temat rynku elektromobilności, trendów i prognoz, obowiązków samorządów wynikających z Ustawy o elektromobilności i paliwach alternatywnych, ale również wsiąść za kierownicę pojazdu elektrycznego i wziąć udział w jazdach testowych. Wydarzenie zorganizowane zostało przez Grupę Adamowscy oraz Polskie Stowarzyszenie Paliw Alternatywnych.

Źródło: Gmina Pelplin

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu tczewska.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe