Załóż maseczkę – by chronić siebie i innych

  • 11.08.2020, 13:38
  • Źródło: UM Tczew
Załóż maseczkę – by chronić siebie i innych

Podziel się:

Oceń:

Pomóż w ograniczaniu rozprzestrzeniania się koronawirusa! Stosuj się do zaleceń, w miejscach publicznych zakrywaj usta i nos oraz zachowaj dystans społeczny.

W okresie urlopowym wielu mieszkańców, jak i turystów nie przykłada należytej wagi do przestrzegania reżimu sanitarnego, co przekłada się na wzrost zachorowań na Covid-19. Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Tczewie uprzejmie wskazuje, że ograniczenia, nakazy i zakazy wprowadzone kolejnymi rozporządzeniami Rady Ministrów w związku z wystąpieniem stanu epidemii mają na celu ograniczenie transmisji wirusa wśród społeczeństwa i tym samym zmniejszenie zachorowań na SARS-CoV-2, a korzyści płynące z wprowadzonych obostrzeń są większe niż czasowe ograniczenia.

Należy pamiętać, iż zgodnie z aktualną wiedzą medyczną propagowaną na licznych portalach internetowych, w tym m.in. www.gov.pl oraz gis.gov.pl zarażenie wirusem Sars-CoV-2 odbywa się drogą kropelkową, czyli poprzez wydzielinę z ust lub nosa osoby zakażonej. W powietrzu w postaci aerozolu wirus może utrzymywać się kilka godzin, a część osób przechodzi chorobę bezobjawowo, mogąc nieświadomie zarażać innych. Dlatego też zakrywając usta i nos oraz stosując reżim sanitarny chronimy zdrowie nie tylko własne , lecz przede wszystkim osób postronnych i realnie przyczyniamy się do spowolnienia rozprzestrzeniania się wirusa.

Państwowa Inspekcja Sanitarna w Tczewie zintensyfikuje kontrole mające na celu przestrzeganie zasad bezpieczeństwa i reżimu sanitarnego na terenie powiatu tczewskiego.

 

Źródło: UM Tczew

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu tczewska.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Sławek EU07
Sławek EU07 12.08.2020, 19:18
Zasłaniajmy nos i usta na targowiskach.

Pozostałe