Właśnie zakończył się Festiwal Historyczny Vivat Vasa!

  • 11.08.2020, 11:20
  • Źródło: GOK Gniew
Właśnie zakończył się Festiwal Historyczny Vivat Vasa!

Podziel się:

Oceń:

Za nami XIX edycja Vivat Vasa! Był to upalny, fantastyczny i pełen emocji weekend. Nasi goście w dniach 7-9 sierpnia byli świadkami brawurowych szarż husarii, intensywnego ostrzału muszkietów i artylerii oraz zaciętych starć piechoty, a także jarmarcznego zgiełku, kramów ze staropolskim jadłem i rzemieślniczej mądrości. Punktem kulminacyjnym było wyjątkowe widowisko historyczno-batalistyczne „BITWA POD GNIEWEM 1626.

FESTIWAL HISTORYCZNY VIVAT VASA! TO NIE TYLKO BITWA POD GNIEWEM.

Festiwal Historyczny Vivat Vasa! składał się z kilku części. Oprócz sobotniej inscenizacji „Bitwy pod Gniewem” oraz Turniejów Husarskich równolegle przez dwa dni na Rynku w Gniewie odbywały się:

 

• Jarmark Rzemiosł Dawnych (Podczas Jarmarku przenieśliśmy się w czasie na dwudniowy XVII- wieczny targ, na którym mogliśmy znaleźć prawdziwe perełki)

• Koncerty Muzyki Folkowej (dla naszych gości zagrali: Roderyk, Dziwoludy, Żniwa oraz Góra Trola)

• II Edycja pokazu kowalstwa im. Marcina Gasa Manikowskiego

 

• Żywe lekcje historii, pokazy, stoiska i atrakcje dla najmłodszych ( Festiwal Historyczny Vivat Vasa! został zorganizowany z myślą o wszystkich uczestnikach. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie.

Przygotowaliśmy wiele atrakcji zarówno dla starszych jak i młodszych gości).

 

Projekt dofinansowano ze środków Muzeum Historii Polski w Warszawie w ramach Programu Patriotyzm Jutra.

 

Honorowy patronat nad wydarzeniem objął Jarosław Sellin – sekretarz stanu w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego, z kolei Patronat medialny objęła TVP Historia.

 

Wydarzenie zostało zorganizowane zgodnie z wytycznymi instytucji państwowych w zakresie  przeciwdziałania rozprzestrzenianiu się COVID - 19.

 

Więcej informacji o festiwalu znajdziecie na www.vivatvasa.pl.

 

Źródło: GOK Gniew

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu tczewska.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe