Wystawa „Odblask Tajemnicy”

  • 07.08.2020, 12:06
  • Źródło: UM Tczew
Wystawa „Odblask Tajemnicy”

Podziel się:

Oceń:

Tylko do 12 sierpnia w Fabryce Sztuk można zwiedzać wystawę malarstwa sakralnego „Odblask Tajemnicy”. To artystyczna odpowiedź na List św. Jana Pawła II do twórców kultury.

W związku z tym Fabryka Sztuk przygotowała następujące propozycje:

  • 8-9 sierpnia – quest dla rodzin z nagrodami, czyli aktywne zwiedzanie ekspozycji – karta zadań do pobrania w Punkcie Obsługi Klienta
  • 12 sierpnia – oprowadzanie po wystawie przez kuratora Jarosława Kukowskiego, światowej sławy surrealisty.
  • w ramach projektu Fabryka Sztuk online tworzona jest galeria internetowa

– „To już ostatnie 12 dni, by zwiedzić wystawę Odblask Tajemnicy” – taka myśl krążyła nam po głowie 1 sierpnia. I pojawił się pomysł, by każdy dzień poświęcić jednemu z 12 artystów, którzy udostępnili swe prace na wystawę – mówią pomysłodawcy idei.

Wystarczy kliknąć w wydarzenie na fanpage’u Fabryki Sztuk, by przeczytać posty z krótkimi informacjami o danym malarzu i zobaczyć zdjęcia obrazów. W wystawie biorą udział: Karol Bąk, Andrzej Boj Wojtowicz, Krzysztof Izdebski-Cruz, Wacław Jagielski, Barbara Kaczmarowska-Hamilton, Dariusz Kaleta, Krzysztof Klimek, Marcin Kołpanowicz, Jarosław Kukowski (kurator), Daniel Pawłowski, Józef Stolorz i Krzysztof Wiśniewski.

Współorganizatorzy: Przeorat Pomorski Orderu Świętego Stanisława, Galeria Sztuki Quantum; współpraca: Marcin Kołpanowicz.

Fabryka Sztuk
Tczew, ul. 30 Stycznia 4
codziennie w godz. 10.00-18.00
ostatnie wejście o 17.15
przerwy techniczne na dezynfekcję: 12.00-12.15, 14.00-14.15, 16.00-16.15

Wstęp bezpłatny.

 

Źródło: UM Tczew

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu tczewska.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe