piątek, 26 kwietnia 2024 11:03
Reklama

42-latka uderzyła w zaparkowany samochód i budynek

Tczewscy policjanci pracowali na miejscu zdarzenia drogowego, gdzie kierująca renault uderzyła w zaparkowanego volkswagena, a następnie wjechała w budynek. 42-letniej sprawczyni w szpitalu pobrano krew do badań na zawartość alkoholu w organizmie.
  • Źródło: KPP Tczew
42-latka uderzyła w zaparkowany samochód i budynek

Policjanci mieszkance powiatu tczewskiego zatrzymali prawo jazdy. Jeżeli badanie krwi potwierdzi, że kobieta kierowała samochodem w stanie nietrzeźwości, będzie groziła jej kara do 2 lat pozbawienia wolności, trzyletni zakaz prowadzenia pojazdów oraz kara finansowa.
Wczoraj przed godziną 15.00 oficer dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Tczewie otrzymał zgłoszenie o kolizji, do której miało dojść na ulicy Prusa. Natychmiast we wskazane miejsce zostali skierowani policjanci z wydziału ruchu drogowego, którzy wstępnie ustalili, że 42-letnia mieszkanka powiatu tczewskiego jadąc renault, uderzyła w zaparkowanego na chodniku volkswagena, a następnie wjechała w budynek znajdujący się po drugiej stronie ulicy. Podczas tej interwencji funkcjonariusze od kierującej wyczuli silny zapach alkoholu. Jednak 42-letnia kobieta nie była w stanie rozmawiać z policjantami. W związku z tym zdarzeniem kierująca renault trafiła do szpitala, gdzie została pobrana jej krew do badań. Stróże prawa zatrzymali sprawczyni prawo jazdy, a samochód trafił na policyjny parking.
Jeżeli badanie krwi potwierdzi, że mieszkanka powiatu tczewskiego kierowała samochodem w stanie nietrzeźwości, będzie groziła jej kara do 2 lat pozbawienia wolności. Policjanci przypominają, że nietrzeźwym kierowcom oprócz kary pozbawienia wolności grozi kara finansowa od 5 tys. złotych oraz trzyletni zakaz prowadzenia pojazdów. Dodatkowo kierująca odpowie za spowodowanie kolizji drogowej.
Policjanci przypominają, że ubezpieczyciel w każdym przypadku wypłaca odszkodowanie z polisy OC sprawcy osobom poszkodowanym. Jeżeli sprawca był nietrzeźwy, będzie musiał zwrócić wszystkie wypłacone przez firmę ubezpieczeniową świadczenia. Ubezpieczyciel uruchamia bowiem procedurę tak zwanego regresu. W świetle prawa zakładowi ubezpieczeń przysługuje prawo dochodzenia od kierującego pojazdem mechanicznym zwrotu wypłaconego odszkodowania, jeżeli kierujący wyrządził szkodę pod wpływem alkoholu.


Podziel się
Oceń

Reklama