ZATRZYMANY 35-LATEK ODPOWIE ZA KRADZIEŻE ROWERÓW

  • 26.06.2020, 08:56
  • Źródło: KPP Tczew
ZATRZYMANY 35-LATEK ODPOWIE ZA KRADZIEŻE ROWERÓW

Podziel się:

Oceń:

Tczewscy kryminalni zatrzymali 35-latka, którego podejrzewali o przestępstwo kradzieży roweru. Zatrzymany mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Dodatkowo funkcjonariusze ustalili, że zatrzymany mieszkaniec powiatu tczewskiego miał związek z 4 innymi kradzieżami jednośladów. Policjanci na tę chwilę odzyskali 2 rowery, które wróciły już do właścicieli. Śledczy przedstawili zatrzymanemu 35-latkowi 5 zarzutów dotyczących kradzieży, do których się przyznał. Za te przestępstwa grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Tczewscy kryminalni zajmując się sprawą kradzieży roweru, do której doszło w miniony wtorek z terenu jednej z posesji na terenie gminy Tczewa, jeszcze tego samego dnia ustalili i zatrzymali mężczyznę, którego podejrzewali o to przestępstwo. Według policyjnych ustaleń sprawca wykorzystał nieuwagę właścicielki i ukradł pozostawiony rower o wartości 900 złotych. Funkcjonariusze doprowadzili zatrzymanego 35-latka do policyjnego aresztu.

Mundurowi ustalili również, że zatrzymany mężczyzna miał związek z 4 innymi kradzieżami jednośladów. Do tych zdarzeń dochodziło od końca maja br. do 23 czerwca br. Śledczy zajmujący się tymi sprawami ustalili, że w wyniku przestępczej działalności sprawcy powstały straty na kwotę prawie 7 tys. złotych. Policjanci odzyskali dwa rowery, które oddali właścicielom.

Wczoraj śledczy przedstawili zatrzymanemu 35-letniemu mężczyźnie zarzuty dotyczące 5 kradzieży, do których przyznał się i poddał dobrowolnie karze. Za te przestępstwa grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Teraz losem mężczyzny zajmie się sąd.

Policjanci przypominają wszystkim właścicielom i użytkownikom rowerów, aby zadbali o bezpieczeństwo swoich jednośladów. Zachęcamy do stosowania blokad posiadających certyfikaty, które dają większą gwarancję uniknięcia kradzieży. Zanotujmy numery fabryczne swojego roweru oraz sfotografujmy go. W przypadku utraty jednośladu mundurowi zarejestrują go w ogólnopolskiej policyjnej bazie danych. Wówczas łatwiej będzie można go odnaleźć, a w przypadku odnalezienia szybko zwrócić właścicielowi.

 

Źródło: KPP Tczew

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu tczewska.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe