Wójt Krzysztof Augustyniak uzyskał absolutorium. Sesja absolutoryjna Urzędu Gminy Tczew

  • 20.06.2020, 17:21
  • Wawrzyniec Mocny
Wójt Krzysztof Augustyniak uzyskał absolutorium. Sesja absolutoryjna Urzędu Gminy Tczew UG Tczew

Podziel się:

Oceń:

GM. TCZEW. Podczas XXV Sesji Rady Gminy Tczew, która odbyła się 17 czerwca 2020 roku, Wójt Gminy Tczew uzyskał Absolutorium za rok 2019.

Rada Gminy po zapoznaniu się z sprawozdaniem z wykonania budżetu gminy za 2019 rok, sprawozdaniem finansowym gminy, opinią Regionalnej Izby Obrachunkowej, informacją o stanie mienia komunalnego gminy i stanowiskiem komisji rewizyjnej – przyjęła uchwałę o udzieleniu absolutorium Wójtowi Gminy Tczew.

 

Motor napędowy

- Dziękuje bardzo za zaufanie i współpracę, to sukces nas wszystkich – mieszkańców oraz samorządowców – mówił dziękując radnym wójt Krzysztof Augustyniak. - Pozytywne opinie wyrażone przez Regionalną Izbę Obrachunkową oraz Komisję Rewizyjną są motorem napędowym do dalszej, jeszcze bardziej wytężonej pracy w tym trudnym okresie.

 

Udzielenie absolutorium oznacza stwierdzenie prawidłowości finansowego działania samorządu, co wiąże się z odpowiednim zarządzaniem publicznymi pieniędzmi - jest to bardzo odpowiedzialne zadanie, wymagające skrupulatności i rozwagi.

Ciekawostką jest fakt, iż tegoroczne Absolutorium zostało udzielone w ten sam dzień (17 czerwca) jak ubiegłoroczne.

 

Wójt – blisko ludzi

Podczas debaty nad raportem o stanie gminy i dyskusji nad sprawozdaniem finansowym, Radni wskazywali na pozytywne aspekty działania Wójta Krzysztofa Augustyniaka. Przekazywali również informacje od mieszkańców ze swoich okręgów, iż wielokrotnie Wójt osobiście sprawował nadzór nad zadaniami zleconymi czy to urzędnikom, czy pracownikom Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej. Przebywanie Wójta wśród ludzi określali jako ogromną zmianę w funkcjonowaniu Gminy.

 

Opr. (tomm)

Wawrzyniec Mocny

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu tczewska.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe