Boże Ciało w Tczewie w czasach pandemii koronawirusa

  • 11.06.2020, 19:41
  • Wawrzyniec Mocny
Boże Ciało w Tczewie w czasach pandemii koronawirusa Z. Mocny

Podziel się:

Oceń:

Uroczystości Bożego Ciała dzisiejszego dnia miały zupełenie inny przebieg niż te, które znamy z ubiegłych lat. Zgodnie z zaleceniami biskupa Ryszarda Kasyny procesje mogły odbywać się tylko wokół kościołów.

A wszystko przez zagrożenie związane z epidemią koronawirusa. Obostrzenia są zmniejszane, ale wciąż obowiązują jeśli chodzi o zamknięte pomieszczenia i zgromadzenia. Sąd wiele osób na naszych zdjęciach jest w maeczkach. 
Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa zostało wprowadzone  dla uczczenia Jezusa Chrystusa w Najświętszym Sakramencie, obchodzona jest w czwartek po oktawie Zesłania Ducha Świętego, a we Włoszech w niedzielę po uroczystości Trójcy Świętej. 
Po raz pierwszy uroczystość obchodzona była w Leodium (Liège) w 1246, a w 1317 ustanowiona jako święto dla całego Kościoła zachodniego. W Polsce zostało wprowadzone przez biskupa Nankiera na synodzie w Krakowie w 1320 r. (za wikipedia.pl).
Boże Ciało zostało wprowadzone przez kościół katolicki dla upamiętnienia ustanowienia przez Chrystusa sakramentu Eucharystii. Jest to publiczne wyzwnanie wiary. 

(tomm)
Fot. Zbigniew Mocny/Jacek Cherek

Wawrzyniec Mocny

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu tczewska.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Podpis
Podpis 17.06.2020, 07:59
Kiedy ta prawdziwa zaraza się skończy?

Pozostałe