Płacił kartą zmarłego ojca. Grozi mu 10 lat więzienia...

  • 10.06.2020, 12:00
  • redakcja
Płacił kartą zmarłego ojca. Grozi mu 10 lat więzienia...

Podziel się:

Oceń:

Policjanci zatrzymali 39-letniego mężczyznę, którego podejrzewali o przestępstwa dotyczące kradzieży z włamaniem. Zajmujący się tą sprawą mundurowi ustalili, że sprawca posługiwał się kartą płatniczą zmarłego ojca i płacił nią za zakupy. Wczoraj śledczy przedstawili zatrzymanemu mężczyźnie łącznie 72 zarzuty kradzieży z włamaniem.

W połowie maja br. tczewscy policjanci otrzymali zgłoszenie o serii kradzieży z włamaniem. Z policyjnych ustaleń wynika, że sprawca w okresie od 25 września 2017 roku do 5 stycznia 2020 roku posługiwał się kartą płatniczą zmarłego mężczyzny i płacił nią za zakupy. Z ustaleń śledczych wynika, że sprawca 72 razy bezprawnie skorzystał z tej karty płatniczej. W wyniku przestępczej działalności powstały straty na kwotę ponad 4 tys. zł.

 

Policjanci prowadząc czynności w tej sprawie ustalili, że właściciel karty płatniczej zmarł w 2017 r., a na jego konto dalej wpływał zasiłek pielęgnacyjny. Kryminalni zajmujący się sprawą ustalili, że po śmierci pokrzywdzonego kartę przejął jego 39-letni syn, który bezprawnie posługiwał się nią. Funkcjonariusze wczoraj zatrzymali 39-letniego mieszkańca powiatu tczewskiego, którego podejrzewali o to przestępstwo. Mundurowi odzyskali i zabezpieczyli również kartę płatniczą.

Zebrane przez śledczych dowody pozwoliły przedstawić mężczyźnie łącznie 72 zarzuty dotyczące kradzieży z włamaniem. Obecnie policjanci wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy.

 

Za to przestępstwo grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

 

Opr. (tomm)/KPP Tczew

html_redakcja

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu tczewska.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe