UWAGA! Strażacy kontrolują lasy. Ściółka jest przesuszona. Mamy 3 stopień zagrożenia pożarowego!

  • 25.04.2020, 11:31
  • Wawrzyniec Mocny
UWAGA! Strażacy kontrolują lasy. Ściółka jest przesuszona. Mamy 3 stopień zagrożenia pożarowego! KP PSP Tczew

Podziel się:

Oceń:

POW. TCZEWKI. Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Tczewie przeprowadzili czynności kontrolno-rozpoznawcze z zakresu przestrzegania przepisów przeciwpożarowych w kociewskich lasach.

Jak informuje rzecznik Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Tczewie - mł. kpt. Michał Myrda przez ostatnie cztery dni strażacy z sekcji kontrolno-rozpoznawczej i jednostki ratowniczo-gaśniczej w Tczewie sprawdzili 8 leśnictw na terenie powiatu tczewskiego.

 

Sprawdzano drogi dojazdowe, punkty czerpania wody, stan pasów przeciwpożarowych. Wnioski i spostrzeżenia z przeprowadzonych czynności zostaną przekazane do Nadleśnictwa Starogard.

 

- Dodam, że 23 kwietnia, w związku z brakiem opadów deszczu i niską wilgotnością m.in. ściółki, na terenie wszystkich leśnictw w powiecie tczewskim mamy 3 stopień zagrożenia pożarowego – zwraca uwagę rzeczni tczewskiej straży. - Ponieważ w trakcie prowadzonych czynności można było zauważyć, że lasy cieszą się dużą popularnością wśród naszych mieszkańców, apelujemy o szczególną ostrożność tak, by nie doprowadzić do powstania pożaru.

 

Apleujemy, aby przed wyjściem na spacer czy też na przejażdżkę rowerem w lesie należy zwrócić uwagę na komunikaty o ewentualnym wprowadzeniu zakazu wstępu do lasu.

 

 

 

opr. (tomm)/ KP PSP w Tczewie

Fot. KP PSP w Tczewie

Wawrzyniec Mocny

Zdjęcia (6)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu tczewska.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe