17. nr Gazety Tczewskiej już w kioskach! A w nim m.in o problemach związanych z przebudową ul. Gdańskiej i sposobie na koronawirusa niepełnosprawnych

  • 22.04.2020, 19:06
  • Wawrzyniec Mocny
17. nr Gazety Tczewskiej już w kioskach! A w nim m.in o problemach związanych…

Podziel się:

Oceń:

W sprzedaży jest już dostępny nr 17. Gazety Tczewskiej, a w nim jak zwykle wiele interesujących tematów. Najwięcej uwagi poświęciliśmy rozpoczętemu po Wielkanocy remontowi ul. Gdańskiej. Inne interesujące materiały to rehabilitacja i warsztaty rękodzielnicze audio i wideo online. W numerze m.in. rozmowa o tym czy wielki pożar na Ukrainie w okolicach Czarnobylu może mieć wpływ na nasze zdrowie. Opowiada o tym m.in dawny tczewianin. Nie brakuje też trudnych tematów: ataku nożem i próbie samobójczej.

Rozkopana ulica Gdańska. Co z firmami? - remont ul. Gdańskiej w Tczewie. Czekają nas miesiące uciążliwego remontu. Czy na prace wybrano dogodny termin? Ile lokalnych biznesów przy ul. Gdańskiej przetrwa jej przebudowę i koronawirusa?

 

Pracują z niepełnosprawnymi na odległość w świecie wirtualnym - Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie w Tczewie zgodnie z zaleceniami prowadzi pracę/rehabilitację zdalną. Część personelu pojawia się jednak w ośrodku przy ul. Wigury.

 

Czarnobyl w ogniu. Spłonęło już ponad 11 500 hektarów lasu - Od 4 kwietnia w Czarnobylskiej Strefie Zamkniętej rozwija się pożar. Zaangażowano kilkuset strażaków, ciężki sprzęt, wozy gąsienicowe, a nawet samoloty. O tym kto może odpowiadać za tragiczne pożary rozmawiamy z Adamem Bojanowskim, dawnym mieszkańcem Tczew, eksploratorem strefy czarnobylskiej oraz z Krystianem Machnikiem organizatorem wypraw w rejony strefy Czarnobyla.

 

Urodziny ks. Prałata Pitora Wysgi – piszemy o jubileuszu urodzinowym znanego i lubianego księdza z par. pw. Podwyższenia Krzyża Św., do niedawna proboszcza.

 

Poranił 30-latka nożem - Wtargnął do mieszkania i dźgnął znajomego, przebywającego z właścicielką mieszkania. Nożownik w chwili popełniania czynu miał ponad 3 promile alkoholu!

 

Nieudana próba samobójcza ze skokiem z mostu na Wiśle - 17 kwietnia wyłowiono z wody niedoszłego samobójcę...

 

A przed nim wiał czerwony cham – opowieść o żołnierzu wyklętym Zygmuncie Szendzielarzu „Łupaszce”czyli historyczny felieton Piotra Szubarczyka.

 

Wpływ koronawirusa na rynek pracy – felieton Olka Wojciechowskiego o spustoszeniu jakie czyni COVID-19 na tczewskim rynku pracy i nie tylko.

 

Walczą z epidemią. Kupują maseczki i inne środki sanitarne - Garść informacji tym razem o walce gminy Gniew z pandemią koronawirusa

 

Wawrzyniec Mocny

Zdjęcia (1)


Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu tczewska.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
tczewianin
tczewianin 27.04.2020, 20:40
Przebudowa ulic - Gdańskiej, Podgórnej i Krętej to koszt ok 12 mln.zł. Inwestycje te powinny być wstrzymane, a środki przeznaczone na służbę zdrowia i cele gospodarcze. Tak postąpiło obecnie wiele miast - Gdynia, Sopot, Warszawa i wiele innych.
ze Starego Miasta
ze Starego Miasta 23.04.2020, 16:31
Przebudowa ulicy Gdańskiej, powinna być przełożona na przyszły rok. Pieniądze zamiast na rewitalizację ulic Podgórnej i Krętej, przeznaczyć na cele społeczne, potrzebne w okresie epidemii.Ta rewitalizacja pasuje tam, jak ekstra garnitur do gumofilców i czapki uszanki. Nie są to pilne zadania.
Alexis
Alexis 23.04.2020, 10:59
I znowu gazeta ma tylko 8 stron? cenę obniżcie

Pozostałe