Pożary traw w Rokitkach. Jak co roku powraca bezmyślna praktyka...

  • 08.04.2020, 16:30
  • redakcja
Pożary traw w Rokitkach. Jak co roku powraca bezmyślna praktyka... Archiwum tczewska.pl

Podziel się:

Oceń:

Wraz z nadejściem wiosennej pogody rozpoczęło się też bezmyślne wypalanie traw. Niestety do takiego zdarzenia doszło dziś (8.04) przed godziną w Rokitkach przy ul. Skarszewskiej.

Z informacji uzyskanych przez strażaków wynika, że w wyniku pożaru traw niedaleko firmy Press Glass jedna osoba doznała poparzeń rąk i nóg. Po udzieleniu jej pierwszej pomocy została przetransportowana do szpitala przez Zespół Ratownictwa Medycznego.

 

Z ogniem walczyły 2 zastępy straży pożarnej.

 

Strażacy przypominają, że wypalanie traw należy do szczególnie niezrozumiałych i szkodliwych zwyczajów. W wyniku wypalania gleba ubożeje i jednocześnie ginie wiele gatunków zwierząt.

Tego typu interwencje angażują także niepotrzebnie siły strażaków, które w tym czasie mogłyby być użyte w innym miejscu.

Co roku w sezonie, każdego dnia w Polsce strażacy wyjeżdżają do ponad kilkuset pożarów traw, łąk i nieużytków.

html_redakcja

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu tczewska.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Sławek EU07
Sławek EU07 11.04.2020, 07:30
Może by tak miejsca narażone na wypalanie zabezpieczyć za pomocą kamer?

Pozostałe