Dokumenty prosimy wrzucać do pudeł! Załatwianie spraw biurowych w dobie COVID-19 [ZDJĘCIA]

  • 02.04.2020, 18:39
  • Wawrzyniec Mocny
Dokumenty prosimy wrzucać do pudeł! Załatwianie spraw biurowych w dobie COVID-19 [ZDJĘCIA] tczewska.pl

Podziel się:

Oceń:

Urzędnicy w Tczewie pochowali się w domach albo zabarykadowali za biurkami. Postanowiliśmy przyjrzeć się tczewskim urzędom, jak wygląda komunikacja z petentami w czasie epidemii koronawirusa.

Okazuje się, że instytucje i samorządy stosują różne rozwiązania. Przeważa jednak stosowanie urn.

W Starostwie Powiatowym wystawiono urny na dokumenty, które winny trafić do odpowiednich pudeł (wydziałów). Gdy chcemy to zrobić musimy zadzwonić, wówczas pojawia się ochroniarz, który wszystko nam wyjaśni, a gdy trzeba to i zabroni. Gdy chcieliśmy mu zrobić zdjęcie z głośnika rozległo się powtórne: „Nie życzę sobie. Nie życzę sobie!”.

Podobne rozwiązania panują w tczewskim ZUS oraz Urzędzie Skarbowym. W tym ostatnim przez szybę widać było panie pracujące za biurkami.

Z kolei Urząd Miejski w Tczewie nie zawraca sobie głowy urnami na dokumenty. Pozostawiono jednak uchyloną furtkę dla klientów z pilnymi sprawami. Zamiast pudeł na dokumenty zastosowano jasny i prosty środek przekazu – wywieszkę, a w niej czytamy m.in.:

„W interesie mieszkańców prosimy o ograniczenie przychodzenia do Urzędu Miejskiego w Tczewie. Sprawy pilne prosimy załatwiać telefonicznie , drogą elektroniczną lub za pośrednictwem poczty. Klienci, którzy przyjdą do Urzędu Miejskiego, będą przyjmowani pojedynczo.”

Na ulotce widnieje też ostrzeżenie przez zarażeniem COVID-19. Podano też nr alarmowy: 601 448 661 oraz poinformowano o odwołaniu zajęć w szkołach i przedszkolach oraz wszystkich imprez kulturalnych.

 

(tomm)/fot. W. Mocny

Wawrzyniec Mocny

Zdjęcia (14)


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu tczewska.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
j.
j. 02.04.2020, 20:07
Wcale się nie dziwię, że ktoś nie życzy sobie zdjęcia! Co człowiek "na dole drabiny" jest winny decyzjom tych "na górze".. A tak to jego twarz byłaby widoczna teraz na tych zdjęciach jako odpowiedzialnego "za całe zło" i zamieszanie. Autor artykułu widocznie chciał wskazać kogo można wytykać ***m. Zrób zdjęcie swojej twarzy i dołącz do artykułu, będziemy wiedzieć kto nas tak rzetelnie informuje.

Pozostałe