[WIDEO] Policjanci apelują przez megafon na ulicach Tczewa – ZOSTAŃ W DOMU!

  • 25.03.2020, 11:34
  • Wawrzyniec Mocny
Apel policji - kwarantanna koronawirus
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

Komenda Powiatowa Policji w Tczewie przystąpiła do akcji #zostańwdomu. Mundurowi z radiowozów emitują specjalny apel, który zachęca wszystkich do pozostania w domu. Wczoraj zauważyliśmy takie patrole nad bulwarem i w okolicach Dworca PKP.

Każdego dnia policjanci w całym kraju wspierając służby sanitarne sprawdzają, czy osoby zakwalifikowane do kwarantanny respektują ciążący na nich obowiązek. Liczba osób, które powinny przebywać w wyznaczonym miejscu, z dnia na dzień rośnie. Niestety nie wszyscy rozumieją powagę sytuacji i narażają na ryzyko inne osoby. Dlatego w akcję #zostańwdomu włączyli się również tczewscy policjanci, którzy z radiowozów emitują specjalny apel, który zachęca wszystkich do pozostania w domu.

 

Policjanci apelują o odpowiedzialne i rozsądne zachowanie w tym o przestrzeganie wprowadzonych ograniczeń, współpracę i realizowanie poleceń służb. W tym trudnym dla wszystkich momencie ważne jest, aby stosować się do poleceń wszystkich funkcjonariuszy!

Osoby objęte kwarantanną powinny, nawet nie z przymusu prawnego, ale społecznego obowiązku dbania o innych współobywateli, poddać się rygorom izolacji. Jeśli jesteśmy objęci kwarantanną, to mamy obowiązek być w miejscu kwarantanny! Solidaryzujmy się z całym społeczeństwem, przystępując do akcji #zostanwdomu.

 

or.(tomm)/KPP w Tczewie

Wawrzyniec Mocny

Zdjęcia (1)


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu tczewska.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Sławek EU07
Sławek EU07 25.03.2020, 16:09
Nie tylko policjanci, również strażacy głoszą takie komunikaty.

Pozostałe